Asie za 8 tisícovek! Někam i za méně!

12.08.2014 16:39

Meeega hit! Emirates z Prahy: Čína, Srí Lanka, Vietnam, Thajsko, Indonésie, Malajsie, atd. – 6.700 Kč

   

Upozornění! Tento tarif využívá techniky fuel dump 3X – nejedná se tak o standardní tarif ani žádnou akci, ale CHYBU v matrixu.

Co je to fuel dumping? Čtěte.

Přečtěte si různé scénáře, které při využití FD 3X hrozí (na konci článku) a sami posuďte nákup.

Týden zpět jsem upozornil na opravdu úžasnou akci, kdy jsme na multi-city trase mohli letět doAsie od 9.240 Kč… Dnes však tento tarif přebíjí všechny levné letenky, které jsme kdy směrem z Prahy na východ publikovali!

FD 3X – fígl spočívá v přidání „ocásku“ ke klasickému routingu, tedy Praha-Bangkok-Praha + přelet v náhodný datum například Lombok-Bali (tento routing již nemusí fungovat, využijte např. CGK-TKG) Tím základní tarif snížíme o několik stovek Eur. Tento poslední přelet neproletíme, propadne jako no-show a žádné sankce nehrozí *. Dbejte však na to, aby byl přelet s odstupem alespoň jednoho týdne, lépe měsíc, a jako poslední úsek!

PS: i já zakoupil multi-city s vámi, proto mě prosím nekamenujte :-)

Letenky z Prahy (tam i zpět) + přelet LOM-DPS:

LOM-DPS vypadá býti zablokován. Využijte např. o pár eur dražší Jakarta – Bandar L. (CGK-TKG) nebo zkuste najít letenky na ebookers.at!

AKCE BYLA UKONČENA! Na mail vám přijde pouze potvrzení o rezervaci. Žádné další e-maily nechodí. Výběr sedadel a jídel provedete skrz emirates.com

Čína, Japonsko a Korea

Jihovýchodní Asie

Indie, Omán a SAE

Afrika

  • Odlety v období: 07/2014 – 02/2015 (mimo 11.12.-15.1.)
  • Lze mezi sebou kombinovat letiště (např. Peking+Šanghaj, Tokio+Osaka a jiné)

Fígl funguje prakticky na všechny destinace obsluhované aerolinkami Emirates. NELZE: Mauricius, Seychely, Maledivy

Pár tipů na závěr:

(1) Klikněte u letů na „Flugdaten“ a zjistíte tak, kterým letadlem poletíte – doporučuji A380. (2) Lze vložit stop-over v Dubaji za pár jednotek eur (pouze rozšíříte počet letů). (3) Při přestupu v Dubaji využijte občerstvení zdarma(4) Změnu termínu i počtu osob taktéž jednoduše provedete ve vyhledávacím formuláři. (5) Upřednostňujte všední dny (po-čt). (6) Nezapomeňte na vízové povinnosti pro jednotlivé destinace.

(7) S nákupem přípojů a hotelů nespěchejte! Týden, dva, klidně měsíc počkejte.

◄◄◄ Nenech si akci pro sebe a sdílej tento příspěvek. Děkujeme.

* V komentářích se nám začínají shromažďovat i negativní postřehy. Pojďme si tedy říci, co vše reálně hrozí při cestování na „chybné tarify“.

Edit: veškerý rozruch vznikl na základě komentáře „Yiriny“, která je zaměstnancem EK. Jednalo se o trapný vtip jednoho z nepřejících. Sama Yirina se od komentářů distancovala.

(1) Kupujete pouze letenku – ve slevě, v promo akci nebo snad v chybě? Či dokonce za nákladovou cenu? Pokud můžeme letět z Brna do Londýna za 3 stovky, proč ne z Prahy do Pekingu za 6 tisíc? Kdo ví, třeba má expedia dnes s Emirates akci a proto stojí letenky co stojí. Není váš problém, co kupujete, ale je to problém aerolinek, co prodávají.

(2) Neproletím poslední segment, měl jsem to v plánu a proto mi hrozí doplacení rozdílu ceny letenek? Skutečně jste to měli v plánu? Neplánujete náhodou ještě jeden výlet do Asie, ale nakonec jste si to rozmysleli? Morální blok je překážkou, ale rozhodně ne nepřítelem. Krásně to popisuje Lukáš v komentáři.

(2.a) Reakce k doplatkům: I kdyby došlo k nejčernějšímu scénáři, tak rozdíl v ceně letenek je mnohdy pod úrovní 5 tisíc. Navíc k tomu není žádný právní důvod, pokud vás o to požádají, odmítnete.

(2.b) Pokud se vás zeptají na důvod 3. letu, jednoduše řekněte právě přelet při plánované dovolené. Cenový rozdíl není markantní, aby někdo chtěl dělat problémy. (ano, cena je luxusní, ale rozhodně to není USA za 1.400 Kč apod.)

(2.c) Využili jste techniku FD 3X, to se nesmí.. Coo? Jakou techniku, o ničem nevím – jen jsme si koupili letenky ;) (Nepochybuji o našich vykrucovacích schopnostech)

(3) Hrozí mi blacklistem, co budu dělat? Změníme si identitu – nechám si nastřelit vlasy, nasadím brýle a změním jméno. A co kdybych si jen změnil pas? A nebo dokonce v těch stovkách milionů cestujících mě nikdo nenajde? Ne, nebudou vás hledat kvůli tomu, že jste si koupili letenku.Tato informace byla pouhý flame.

(4) Co tedy skutečně hrozí a bude nás mrzet? Letecká společnost nemusí nakonec letenku vystavit a tím vystornuje rezervace. Peníze se vrátí a nepřijdete o nic (pokud jste tedy již nenakoupili přípoje ;) ). Řekněme, že minimálně 14 dní do odletu není nikdy nic jisté a je nutné s touto variantou skutečně počítat. To však platí jak pro chybné, tak i klasické letenky.

(5) Prodaly se desítky / stovky rezervací… Bude je někdo v desítkách tisíců hledat? Ne, nebude. Jsme jen zrnkem písku na pískovišti.