Athény v lednu-březnu za dva a půl... Tam a zpátky. Z Prahy!

01.09.2014 09:42

Zpáteční letenky z Prahy do Athén – 2.561 Kč

 

Díky letecké společnosti Aegean máte příležitost koupit zpáteční letenku z Prahy do Athén již za2.561 Kč a můžete si tak užít třeba prodloužený víkend poznáváním tohoto starobylého města. Na výběr máte z termínů od ledna do konce března 2015.

V ceně letenky je příruční zavazadlo o rozměrech 56x45x25 cm a váze do 8 kgPřípadně velké zavazadlo lze dodatečně dokoupit k rezervaci za 20€ / let.

Letenka do Athén

Z letiště do centra Athén se pohodlně dopravíte linkou metra č.3 (mapa). Cena jedné jízdenky z letiště činí 8€, je však možné využít výhodnějších skupinových jízdenek.

Proč navštívit Athény?

Hlavní město Řecka leží na poloostrově Attika a bylo založeno až 3 tisíce let před naším letopočtem, proto zde můžete obdivovat dochované starořecké, římské či byzantské památky. Při procházkách po místních náměstí a parcích budete míjet sochy řeckých bohů, filozofů a hrdinů. Symbolem a dominantou Athén je Akropolis, která sloužila jako náboženské centrum ale i jako pevnost především díky své poloze. Mezi další významné památky patří Athénin chrám Parthenon, Hadriánův oblouk nebo Athénská agora, což je centrum antických i současných Athén.

 

  •