CESTA PO TRANSSIBIŘSKÉ MAGISTRÁLE S LETENKAMI Z/DO PARDUBIC!

25.01.2015 09:33

Po Transsibiřské magistrále z Pardubic a zpět – 8.799 Kč

Jízda vlakem po celosvětově proslulé Transsibiřské magistrále je snem snad každého cestovatele. Tato trať je dlouhá téměř 10 000 km a protíná celé Rusko od Moskvy až po Vladivostok.

Plánování takovéto cesty sebou nese určitá úskalí, ať už v podobě nákupu leteckých či pozemních přípojů, tak i samotné jízdenky na vlaky, které tuto legendární železniční cestu obsluhují.

Tradiční směrování po Transsibu vede ze západu na východ, tedy z Moskvy do Vladivostoku. Nám se však podařilo sestavit kombinaci letenek a jízdenky, které v součtu vyjdou na úctyhodných 8.799 Kč a jsou v opačném směrování. Nezahrnují sice cestu po celé délce Transsibu, ale umožní vám za relativně nízkou částku podniknout cestu, na kterou budete vzpomínat celý život.

Námi nalezené spojení má tento itinerář:

  • 1) odlet z Pardubic přes (volitelně Petrohrad) Moskvu do Blagověščensku
  • 2) cesta vlakem po Transsibu z Blagověščensku do Moskvy
  • 3) odlet z Moskvy, přílet do Pardubic

Open-jaw letenka se směrováním Pardubice – Blagověščensk / Moskva – Pardubice vychází na 5.363 Kč s delším stopoverem v Petrohradu nebo za 5.620 Kč s jedním stopem v Moskvě!

  • Letenku můžete rezervovat přes tento odkaz >>
Pardubice - Blagověščensk / Moskva - Pardubice

Pardubice – Blagověščensk / Moskva – Pardubice

Nejlevnější jízdenka na vlak z Blagověščensku do Moskvy stojí na webu RŽD 8.899 rublů, tedy 3.436 Kč v otevřeném lehátkovém vagónu, tzv. „platskartny“. Za cenu přes 15 tis. rublů můžete s jedním přestupem cestovat vlakem, který má řazené vozy s uzavřenými lehátkovými kupé po 4 místech.

Podrobné informace o nákupu jízdních dokladů na vlaky v Rusku přináší web www.seat61.com

Jízdenka na vlak

Jízdenka na vlak

Celková doba jízdy je 142 hodin, což je téměř 6 dnů. Vlaky mají hodinové i kratší přestávky ve větších městech na trase, ty můžete využít k dokoupení zásob jídla na další cestu. Dle různých cestopisů ve stanicích čekají drobní prodejci, kteří nabízí cestujícím jak uvařené pokrmy, tak i třeba různé trvanlivé potraviny a samozřejmě nezbytné nealko a alkoholické nápoje. Ve vlacích jsou samovary, můžete si tak zalít čaj nebo instantní jídlo.

Nic vám samozřejmě nebrání si cestu prodloužit a „rozkouskovat“, a pak v navštívení hodných destinacích pobýt třeba den-dva.

Do Ruska musíte mít samozřejmě vízum, na tuto cestu vám vystačí jednovstupové. Podrobný návod na vyřízení víz třeba na tomto webu.

Prosím, buďte k nám shovívaví, neboť nemáme nikdo z naší redakce s podobnou cestou žádné zkušenosti, proto uvítáme rady a tipy těch, kteří cestu po Transsibiřské magistrále absolvovali a mohou přinést cenné informace všem.