Diashow VIVA MEXIKO! v České Lípě 8.12.2014 od 19.00 hodin

09.09.2014 11:42

!VIVA MEXICO!       NEJNOVĚJŠÍ MIMOŘÁDNĚ DVOUHODINOVÉ PÁSMO OD PODZIMU 2013
Yucatan, Baja California a tacos 

Mayské pyramidy, tajemný mayský kalendář, aztécký tanec, sluneční kámen, stále živé indiánské rituály, do kterých se mísí tóny pulsující mexické hudby. Barvami hýřící země. Velmi různorodá krajina od hustých deštných pralesů až po kaktusovou poušť. Moře překypující podmořskými poklady. Nosálové, tarantule, giboni, rejnoci, krokodýli, barvené rybičky, delfíni, velryby, mořské panny. 


V tomto pásmu navštívíme MAYSKÉ PYRAMIDY, pronikneme do mayské, aztécké a olmécké kultury, jejich záhad a tajů. Uvidíme RITUÁLNÍ OBŘADY, tajemnou míčovou hru pelota, létající muže VOLADORES i pravý aztécký tanec. Strávíme několik dní mezi indiány, podíváme se do hlavního indiánského města SAN CRISTOBAL. Navštívíme historicky velmi významnou osadu La Antiqua, kde přistál poprvé španělský dobyvatelCORTÉZ. Uvidíme ruiny Cortézova domu, první křesťanský kostel, první radnici. Dotkneme se historie osidlování Španěly.
Navštívíme hned několik pestrobarevných KOLONIÁLNÍCH MĚST hýřících všemi barvami, kde navečer zní mexická hudba. Uslyšíme hrát MARIARCHY, marimbu, která roztančí každé srdce, ale také potulné muzikanty. Zúčastníme se různých mexických slavností. TANEČNICE v nádherných bohatých šatech polahodí našemu zraku. Ochutnáme věhlasnou mexickou kuchyni, kde nikdy nechybí čili a limetka, ochutnáme kuře s čokoládou a samo sebou se náš jídelníček neobejde bez TACOS, které se za pár pesos prodávají na každém rohu. Chutné jídlo zapijeme čím jiným než TEQUILOU.
Uvidíme pravou DŽUNGLI, spousty nejrůznějších zvířat, pronikneme také do podmořského světa. Budeme plavat mezi hejny barevných rybiček, mezi velkými rejnoky, delfíny a KAPUSTŇÁKY. Pocítíme, jaké to je, když těsně kolem nás v moři proplouvají největší ryby na světě - VELRYBÍ ŽRALOCI. Několik dní budeme trávit v CENOTÁCH, jeskynních jezírkách a podzemních řekách, kterými je Yucatan přímo posetý. Je období dešťů, nesnesitelné dusno a tak promokneme každý den na nit.
Na vlastní oči uvidíme tajemný SLUNEČNÍ KÁMEN. Budeme šlapat po pyramidách, o kterých svět doposud netuší, kdo je postavil. 21.12.2012 strávíme přímo u mayských pyramid v Palenque. Napjatě budeme sledovat, co se stane, neboť toho dne končí MAYSKÝ KALENDÁŘ.
Budeme obdivovat tyrkysové vodopády, kolem kterých řádí tlupa uvřeštěných opic. Ocitneme se mezi miliony oranžových MOTÝLŮ. Mezi mangrovy budeme obdivovat vodní a ptačí svět. Podnikneme několik plaveb za KEPORKAKY, budeme pouštět právě vylíhlé malé ŽELVIČKY do moře. Na kalifornském poloostrově se ocitneme v nádherné pichlavé KAKTUSOVÉ ZAHRADĚ. V tuto chvíli do mexických vod připlouvají VELRYBY ŠEDÉ, aby zde rodily svá mláďata. Velryby se od lidí většinou velmi rychle vzdálí, ale tady v Mexiku se stávají neobvyklé věci - velryby jsou tak blízko, tak blízko! A před našima očima se právě narozené mládě nadechuje a vrhá se prvními tempy do zázraku jménem život! 


Nejnovější fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč celým Mexikem - zemí nesmírně pestrou, různorodou a energickou. Kde pevnina, ostrovy i moře oplývají nesmírnými přírodními poklady. Cesta zemí, kde se stará kultura mísí s novou, a kde na každém rohu prodávají tacos.