Do Laponska za Santa Clausem

24.08.2014 18:52

Laponsko: výlet do vesničky Santa Clause – 3.998 Kč

Pokud byste chtěli navštívit finské Helsinky a zároveň se podívat do vesničky Santa Clause ve městě Rovaniemi, máte nyní skvělou příležitost! Letecká společnost Norwegian nabízí zpáteční letenky z Prahy do Helsinek za 93,30 € a zpáteční letenky z Helsinek do Rovaniemi za50 €. Dohromady tedy za návštěvu Helsinek a Rovaniemi zaplatíte pouhých 143,3 €/3.998 Kč. Lety z Roveniemi do Helsinek a z Helsinek do Prahy na sebe dobře navazují, proto není potřeba dělat delší zástavku v Helsinkách při zpáteční cestě.

  • Praha – Helsinky za 93,30 €/ 2.603 Kč rezervuj >>
  • Helsinky – Rovaniemi za 50 €/1.395 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: listopad a prosinec 2014

Letecká společnost Norwegian poskytuje zdarma wifi připojení během celého letu. V ceně letenky je zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm s váhou do 10 kg.

Příklad letů z Prahy do Helsinek a zpět

Lety do Helsinek a zpět

Lety do Helsinek a zpět

Kalendář letů z Helsinek do Rovaniemi a zpět

Lety do Rovaniemi a zpět

Lety do Rovaniemi a zpět

Proč navštívit Helsinky a Rovaniemi?

Výlet do hlavního finského města Helsinek jistě stojí za to! Mimo jiné zde spatříte opravdurozmanitou architekturu. Centrum města bylo postaveno především v empírovém, neorenesančním a neoklasicistním slohu. Současné Helsinky však ovlivňuje předevšímfunkcionalismus a moderní umění. Mezi nejnavštěvovanější atrakce patří námořní pevnost Suomenlinna nazývána často Gibraltarem severu, která ze rozkládá na osmi ostrovech při vjezdu do helsinského přístavu. V Helsinkách můžete navštívit řadu muzeí, galerií, kostelů nebo např. vědecké zábavní centrum Heureka. Pokud toužíte po finské přírodě, je možné z Helsinek dojet hromadnou autobusovou dopravou do národního parku Nuuksio se spoustou jezer, lesů a skal.

Laponsko se rozprostírá v severní části Skandinávie. Hlavním městem ve finské části Laponska, jeRovaniemi. Toto město ležící u Polárního kruhu je známé především proto, že se zde nacházívesnička Santa Clause, jejíž atmosféra je opravdu pohádková!  Ve vesničce se můžete setkat se Santa Clausem a s jeho pomocníky - elfy a soby. Dále zde můžete navštívit vánoční výstavu a dozvědět se více o Vánocích ve Finsku a současných i minulých vánočních tradicích. Santa Clause Vás bude pozorně poslouchat, až mu budete šeptat svá přání, a na památku se s ním můžete vyfotografovat. Santovo Rovaniemi je tak magické, jak jste doufali!

Otevírací doba Santa Parku

  • od 22. listopadu 2014 do 10. ledna 2015
  • každý den od 10.00 do 18.00 (24. prosince 2014 je otevřeno do 16.00)

 

  •