„Stavba je unikátní. Je to spleť různě se prolínajících a vinoucích se cest s vyhlídkou. Od vrcholku věže až po jeho patu povede průhledný tobogán," řekl Palán. Podle něj jde v Česku o ojedinělý projekt, který pomůže podpořit turistický ruch nejen v Dolní Moravě, ale v celé oblasti.

Dřevěný model Stezky v oblacích

Dřevěný model Stezky v oblacích.

FOTO: Společnost Sněžník, ČTK

Dřevěnou stavbu navrhl architekt Zdeněk Fránek. Investora přijde na 100 miliónů korun. „Nejde o stezku v korunách stromů, která je pravidelná a zcela jinak pojatá staticky. Jde o přírodní strukturu, je to abstraktivní plastika, jako když lítá můra, nahodilá stavba, která má samozřejmě svůj skrytý řád," řekl architekt Fránek.

„Nepůjde se jen jednou cestou nahoru nebo dolů. Na vrchol věže se stoupá po cestách v několika úrovních, které se různě proplétají a míjejí," uvedl Palán. Architekt o stavbě hovoří jako o adrenalinovém zážitku s naučnou stezkou a pěknou vyhlídkou po okolní přírodě. Návštěvníci nemusejí jít jen po vyznačených cestách, ale z jednoho patra do druhého mohou přelézt po prolézačce.

Vyhlídka bude z modřínového dřeva. „Modřín je na tuto stavbu vhodný, z dřevin, které jsou u nás k mání, vydrží nejvíc," uvedl Fránek. Zhruba po Velikonocích začne stavební konsorcium zakládat piloty. Stavbu by ke kolaudaci mělo předat na konci července, dodal Palán.