KIJEV A GRUZIE PŘI JEDNÉ CESTĚ. ZPÁTEČNÍ LETENKA Z/DO KATOVIC ZA 2270.-KČ

30.01.2015 10:31

2v1: Ukrajina a Gruzie z Katowic – 2.270 Kč

Jistě nám dáte za pravdu, že každá cesta je vždy zajímavější a atraktivnější, pokud se nám podaří do itineráře zahrnout více cílů – zemí a destinací. Následující tip na letenky vám umožní navštívit hlavní město Ukrajiny a poté se letecky přesunout do Gruzie, a to do jejího druhého největšího města, kterým je Kutaisi. Kutaisi v oblasti Imeretie je strategickým výchozím bodem, jak pro cestu do Tbilisi, tak pro cesty do kavkazského pohoří či k černomořskému pobřeží.

Trasa letů

Trasa letů

  • 1) Katowice – Kyjev za 599 UAH / 925 Kč
  • 2) Kyjev – Kutaisi za 599 UAH / 925 Kč
  • 3) Kutaisi – Katowice za 14.99 € / 420 Kč
  • Celková částka za 3 letenky je 2.270 Kč

Daveův cestopis z Gruzie: Stalinské lanovky a sirné lázně pod pohořím Kavkazu

Nákup letenek – členství WizzAir Discount Club

Uvedené ceny platí jen s členstvím v klubu „Wizzair Discout Club,“ které existuje ve 2 variantách. Jeho získání, výhody, podmínky a ceny uvádíme v přehledném příspěvku, který se tématu členství věnuje.

V případě nákupu těchto 3 letenek se vyplatí členství vždy, neboť součet rozdílů (1.050 Kč) „klubových“ a „neklubových“ cen odpovídá částce za základní roční členství u WizzAir.

Příkladové termíny, trasu a ceny ilustrují následující screenshoty:

Zavazadla

Nespornou výhodou prvních dvou letů je, že jsou provozovány ukrajinskou dcerou WizzaAiru, což znamená, že můžete zdarma přepravit odbavené zavazadlo do max. hmotnosti 32 kg a standardní příruční zavazadlo maximálních rozměrů 56x45x25! Pouze u třetího letu je v ceně malé příruční zavazadlo max. 42x32x25 cm, větší příruční zavazadlo je za poplatek 9 € a zavazadlo k odbavení 30 €. (Uvedené ceny za zavazadla jsou s členskou slevou)

Cesta na letiště Katowice

Pro cestu do Katowic můžete zvolit vlastní automobil nebo využít výhodné ceny dopravce Leo Express, se kterým se do Katowic z Prahy dopravíte za promo cenu 349 Kč, se :) smile kartou za 299 Kč. Nicméně musíte využít transfer z centra Katowic na letiště, který stojí 20 zlotých / 135 Kč v jednom směru s kartou Fly Silesia (obdržíte v informacích na letišti nebo si ji můžete nechat zaslat poštou).

Pokud se rozhodnete pro cestu autem, můžete levně zaparkovat přímo před terminálem katowického letiště. Na parkingu P1 platí 90% sleva pro auta s českými či slovenskými poznávacími značkami. Slevu uplatníte při výjezdu z parkoviště s již zmiňovanou kartou Fly Silesia. Týden parkování se slevou vás vyjde na úsměvných 13 PLN / 90 Kč.