Lombard Street se stala jedním ze symbolů prosluněného San Franciska. Už desítky let se objevuje v nejrůznějších filmech a seriálech. Červená silnice vysázená z cihel se stáčí kopcem se čtyřicetistupňovým stoupáním. Za hranicí osmi zákrutů silnice, vybudované mezi bloky obytných domů, je vysázená bujná zeleň. Na pohled idylická ulička je ovšem pro mnoho řidičů adrenalinovou výzvou.

Čím větší vůz, tím nižší rychlost — nepřímá úměrnost, na kterou při průjezdu Lombard Street přijde každý řidič snad okamžitě. Zakroucenými serpentinami musí projet s nohou položenou na brzdě. Svižně tudy lze projet asi jen na zrychlených záběrech videa. Nezřídka kdy řidiče peroucí se s nekonečnými zatáčkami sledují kolemjdoucí turisté, což na klidu a pozornosti příliš nepřidá.

Video

 

BEZ KOMENTÁŘE: Vermont Street v San Franciscu - jedna zatáčka za druhou

Obdobně dobrodružným zážitkem je jízda po betonové Vermont Street v sanfranciské čtvrti Potrero Hill. Fanoušci Clinta Eastwooda si ulici mohou pamatovat z filmu Magnum Force z roku 1973. Vermont Street je dokonce ještě prudší než Lombard Street, je však o něco kratší.