Konečně levnější letenky do Mikronésie!

25.08.2014 08:45

Mikronésie: letenky z Prahy do Kororu – 20.140 Kč

   

Ostrovní republika Palau je nádherná exotická destinace, kde jsou skvělé podmínky pro potápění a poznávání bohatého podmořského světa, ale můžete zde spatřit i historické pozůstatky po obou světových válkách. Letecké společnosti Czech Airlines a China Airlines vás dopraví do palauského města Koror již za 20.140 Kč. V ceně letenky je zavazadlo do 20 kg.

Do republiky Palau není potřeba vyřizovat víza, pokud zde strávíte méně jak 30 dní. Poplatek za povolení k pobytu v republice Palau je stanoven na 50 $. Při odletu se platí daň a tzv. green fee v hodnotě 35 $.

Letenky Praha-Koror

Letenky Praha-Koror

Proč navštívit republiku Palau?

Palauskou republiku ležící v Mikronésii tvoří více než tři stovky ostrůvků, které byly kvůli své jedinečnosti zapsány v roce 2012 na seznam památek UNESCO. Tato republika ale vznikla až v roce 1994, a proto se řadí k nejmladším státům světa. V průběhu historického vývoje mělo na republiku vliv Španělsko, Anglie, Německo a Japonsko. Příroda je zde opravdu rozmanitá. V podmořském světě můžete pozorovat různé druhy korálových útesů, chráněné manty a další jedinečné druhy mořských živočichů nebo můžete odpočívat na pláži s jemným, bílým pískem a pít kokosové mléko – kokosový ořech patří mezi nejvýznamnější vývozní artikly této republiky. I přesto, že Palau patří k exotickým destinacím, je zde možné prozkoumat pozůstatky, které zanechaly obě světové války. Můžete zde nalézt zchátralé vojenské budovy, zbytky opevnění či mořské vraky. Zajímavostí je, že v Palauském jezeře můžete plavat mezi stovkami medúz, které vás nepožahají, protože v průběhu svého vývoje v jezeře tuto schopnost ztratily. Pro více informací vám doporučujeme internetovou stránku www.visit-palau.com.