KVĚTNOVÉ ZPÁTEČNÍ LETENKY Z PRAHY DO ŘÍMA JEN ZA 1058.-KČ

20.02.2015 12:37

Letenky v průběhu května do Říma z Prahy – 1.058 Kč

Nechte se unést historií starověkého Říma a majestátností Vatikánu. Na krátkou prohlídku města můžete vyrazit letecky se společností Wizzair, která na měsíc květen nabízí zpáteční letenky z Prahy za dlouhodobě nejlevnějších 1.058 Kč. Létá se nově na letiště Ciampino, a to 3x týdně v úterý, čtvrtek a sobotu.

I přesto, že květnové ceny hotelů jsou na čtyř násobné částce než v lednu a únoru, stále se dají najít jednoduché hotely v centru města do 1.500 Kč na noc.

Letenky do Říma

Letenky z Prahy do Říma za 1.058 Kč rezervujte na wizzair.com

  • odlet: 12, 14, 19, 21, 23, 26, 28.květen
  • návrat: 14, 21, 23, 26, 28, 30.květen

Jako vždy jsou ceny uváděny pro členy WDC, nezapomeňte jej objednat. Na pár dní si vystačíte s batohem nebo malým příručním zavazadlem (42x32x25 cm), které je zahrnuto v ceně.

Květen a letenky do Říma

Květen a letenky do Říma

 

Transfer z letiště

Dopravu z letiště Ciampino můžete předem objednat online na stránkách dopravce terravision.eu. Online cena činí 8€ za zpáteční cestu, v případě nákupu na letiště je to eur 11. Jezdí se do centra na nádraží Termini, odkud budete pokračovat metrem či po svých.

Hotely v centru

Bohužel od dubna je v Itálii turistická sezona a ceny hotelů se dramaticky zvyšují. Hotel, který jsem navštívil koncem ledna, stál 1.300 Kč na noc se snídaní, v květnu jsou to již tisíce čtyři. Pokud chcete bydlet levně, je nutné se přizpůsobit nenáročným pokojům. Polohou se však budete nacházet stále v centru a okolí nádraží Termini. Zde několik tipů pro termín 28.-30.května:

Kam vyrazit, co zakousnout a jak se pohybovat městem

Ještě tentýž den po příletu a ubytování se můžete vyrazit za památkami, noční osvětlení jim dodává punc. Doporučuji trasu směrem ke Koloseu a dále podél Forum Romanum k Altare della Patria.

Více večer již nestihnete, proto po cestě skočte i do jedné z místních kaváren či bufetů. Hlavní chod v podobě pizzy nebo těstovin zakoupíte v rozmezí 4 – 7€, nechcete-li utrácet, vodu kupujte v obchodech a restauraci dejte na sucho. Jedinou levnou tekutinou je pravé espresso , které zakoupíte vždy a všude za 1€.

Druhý den doporučuji vyrazit ihned zrána metrem do Vatikánu, vyhnete se tak zástupu davů a budete mít klid na objevování této unikátní lokality. Nevyhnete se ale dlouhé frontě při vstupu, i přesto se nebojte. Zpoza náměstí netrvalo ani 30 minut a byli jsme uvnitř. Je zcela zbytečné platit naháněčům, kteří vás „provedou“ s předběhnutím fronty.

Od Vatikánu se vydejte pěšky k řece Tibeře a pokračujte k Andělskému hradu. Odtud je to již jen kousek k náměstí Navona, Pantehonu a fontáně di Trevi (stále v rekonstrukci). Za světla si zopakujte včerejší Koloseum a Forum Romanum. Centrum Říma je celé v docházkové vzdálenosti.