Letenky do Uzbekistánu za necelých 6 tisíc!

08.09.2014 10:39

Taškent: open-jaw letenky do Uzbekistánu – 5.761 Kč

   

Pokud patříte k milovníkům historie lidstva, nesmíte vynechat zemi s historií sahající až do 5000 let před naším letopočtem. Letenky do jednoho z nejdéle obydlených měst Taškentu zakoupíte nyní v kombinaci evropských letišť za 5.761 Kč. Výjimkou není ani cesta Praha-Taškent-Mnichov.

Lety jsou operovány dopravcem Ukraine International airlines, na které jsem sepsal recenzi zde. V ceně je zavazadlo do 23 kg.

  • Istanbul – Taškent – Mnichov za 5.761 Kč rezervuj >>
  • Istanbul – Taškent – Praha za 6.494 Kč rezervuj >>
  • tip: Praha – Taškent – Mnichov za 7.923 Kč rezervuj >>
  • Praha – Taškent za 11.213 Kč rezervuj >>

Tarif je bez bližších omezení a dovoluje stop-over za příplatek 50€ (ne déle jak 2 dny).

Letenky Praha - Taškent - Mnichov

Letenky Praha – Taškent – Mnichov

Nezapomeňte na víza do Uzbekistánu

Byrokracie je překážkou i při cestách do Taškentu. I přesto, že je Česká republika zařazena na seznam zemí se zjednodušeným vízovým režimem, budete se muset dostavit na ambasádu ve Vídni. Měsíční víza vychází na 80€ a vystavení trvá 2 dny. Od předchozího režimu nebudete potřebovat pozvání k cestě.

Máte zkušenosti se zařizováním víz do Uzbekistánu? Přidejte je do komentáře pod článkem.

Letenky do Istanbulu stojí 535 Kč

Pokud se rozhodnete pro zábavnější a logisticky náročnější cestu přes Turecko, nejlevnější letenky hledejte z Budapešti. Jednosměrnou letenku zakoupíte v přepočtu již za 535 Kč, pokud jste vlastníky členství WDC. Kalendář nejlevnějších dnů naleznete na airixo.com. Budete však muset přejet mezi letišti, proto počítejte s delšími rozestupy, ideálně si pak dejte stop v i tomto krásném městě.