LETENKY Z BERLÍNA NA ISLAND ZA 5186.-KČ

09.02.2015 09:38

Květnové letenky na Island z Berlína – 5.186 Kč

Koláž fotografií: Papuchalk bělobradý, jezero Jökulsárlón, Glaumbær / Flickr, Wikimedia, Lukáš Horák

K

Letenek na impozantní Island je vždycky jako šafránu, a proto spousta cestovatelů nepohrdne ani nabídkami, které zahrnují odlety z okolí České republiky. V rezervačním systému německého dopravce Air Berlin je k mání pár květnových termínů z Berlína do Reykjavíku za příjemnou cenu 5.186 Kč.

  • Berlín – Reyjkjavík za 5.186 Kč na www.airberlin.com
  • Cestovní období: květen 2015

Termíny za nepatrně vyšší cenu:

  • 29. 5. – 6. 6. za 5.350 Kč
  • 20. – 30. 5. za 5.610 Kč

Letenky jsou v tarifu FlyDeal, který zahrnuje přepravu odbaveného zavazadla do 23 kg a dvou kabinových, z nichž větší musí splňovat limity 55×40×20 cm a 8 kg a menší kus 40×30×10 cm a 2 kg (brašna s notebookem či dámská kabelka). Během letu taktéž zdarma dostanete malé občerstvení a nealkoholické nápoje.

Příkladové termíny a cenu ilustruje následující screenshot:

Letenky s Air Berlin

Berlín – Reykjavík

Dojezd do Berlína

Hlavní město Německa nemusí v tomto případě sloužit jen jako přestupní stanice pro dopravu na Island, neboť i Berlín je destinací, kterou si zamilujete stejně snadno.

Do Berlína se dostanete s několika autobusovými dopravci, ale také po železnici. Nejlevnější zpáteční jízdenku v promo tarifu nabízí Student Agency za 990 Kč. Nově do Berlína zajíždí z Prahy Meinfehrbus, základní jednosměrné jízdné 19 €. Třetí možností dojezdu do Berlína je s dopravcem Eurolines, který v akcích podobným té současné nabízí jízdenky 1+1 za 1.350 Kč. Včasná jízdenka v eshopu ČD v obou směrech 1.648 Kč nebo na DB za 58 €.

Na Islandu…

Oblíbenou volbou pro poznávačku Islandu je okružní jízda po „jedničce“ neboli Hringveguru, jehož délka je přesně 1.332 km a začíná a končí v Reykjavíku. Všechna důležitá města a místa jsou situována právě bezprostředně na této silnici nebo v její blízkosti. Zajížďku si uděláte např. při návštěvě tzv. „Zlatého trojuhelníku“, jež zahrnuje NP Þingvellir, kde se nacházel někdejší parlament, dále pak překrásný a strhující vodopád Gullfoss a o pár kilometrů dál se zastavíte u Geysiru a Strokkuru, jehož erupce se opakují v pravidelných intervalech a chrlí vodu do 30 metrové výšky.

Mezi další zastávky patří např. Vík s nedalekým mysem Dyrhólaey, jezero Jökulsárlón, vodopádySeljalandsfossSkógafoss a další.

Vypůjčení auta není úplně levnou záležitostí, proto se vyplatí porovnat několik půjčoven, např. přes náš vyhledávač či můžete zkusit lokální půjčovny GeysirSadcars. Nezapomeňte, že pro použití „efkových“ silnic si musíte vypůjčit auto s pohonem 4×4!

Pokud nedáváte přednost spaní pod stanem v kempech, kterých je na Islandu nepočítaně, využijte nejznámějšího a nejoblíbenějšího vyhledávače booking.com.