Evropská romantika má jasného vítěze – zamilovaní jezdí hlavně do Paříže. Město nad Seinou, nad kterým je rozkročena slavná Eiffelovka, nabízí na evropské poměry nadstandardní dávku romantiky. Užít si ale můžete i romantiku na exotický způsob – a právě tu vám v tomto výčtu nabídneme!

Romantice přejí i Nejlevnější destinace pro dovolenou: Kam vyrazit za exotikou, když máte malý rozpočet?

Ostrov lásky, kde se tančí erotické tance

Říká se mu ostrov lásky, někdy také ostrov srdce a snad každému se vybaví houpavý tanec místních dívek. Výmluvné pohyby boků mají nejen erotický podtón, ale pro Polynésany jde zároveň o vyprávění příběhů z jejich historie. I proto těžce nesli, když jim evropští kolonizátoři tradiční tance na více než století zakázali. Tančili proto tajně, v ústraní. Dnes by si ale Tahiti bez tance dokázal představit jen málokdo.

Vodní bungalov ve Francouzské Polynésii – tady by si nechali líbit oslavy Valentýna i jeho zarytí odpůrci.

FOTO: ESO travel

Tahiti je vulkanického původu, proto se tu turisté dočkají kromě tradičních „bílých“ pláží i spousty pláží, které pokrývá černý písek. Přímo na některých z nich pak leží romantické bungalovy. Stačí je vidět na fotce a člověk chápe, proč je Tahiti jednou z nejromantičtějších adres světa.

Více zajímavých informací o Tahiti najdete v článku Krásné ženy a černý písek najdete na ostrově lásky Tahiti 

Romantice přejí i Maledivy

Další proslavenou a „ultraromantickou" destinací je souostroví Maledivy. Podívejte se na články, které popisují zdejší luxus a unikátní resorty:

Ostatně svůj význam tu mají i tradiční květiny, kterými se místní zdobí. Této květinové ozdobě se říká „tiara“, a pokud se na vás v baru usmívá dívka s květinou za pravým uchem, říká vám tím, že je volná. Ozdoba za levým uchem naopak symbolizuje zadaný stav. Květina vpletená do copu pak vysílá jasný vzkaz – Následuj mě!

Když nemůžete počít, vydejte se na Cozumel

Cozumel je největší mexický ostrov, jedna z nejlepších potápěčských lokalit planety i místo, kam jezdí mexické ženy, které mají problémy s početím. Cozumel totiž býval považovaný za centrum kultu bohyně Ixchel, která měla patronaci právě nad plodností a těhotenstvím. Svůj vliv tady ale nejspíš hrají i další faktory – klid, nádherné počasí, unikátní příroda a soukromí, kterého se párům ve zdejších resortech dostává.

V Mexiku leží i další slavné letovisko: Acapulco už není letovisko jen pro „horních deset tisíc“, ale i pro bláznivé skokany z útesů 

Cozumel je od přelomu tisíciletí pravidelnou zastávkou velkých zaoceánských parníků.

Cozumel je od přelomu tisíciletí pravidelnou zastávkou velkých zaoceánských parníků.

FOTO: archiv autora

I když je pravda, že turistů na Cozumelu přibývá. Dílem i díky výstavbě dvou velkých mol pro zaoceánské lodě. Dokončena byla na přelomu tisíciletí a Cozumel se krátce nato stal pravidelnou zastávkou v itineráři plaveb po Karibiku. Většinu těchto jednodenních návštěvníků, kteří se vylodí, ale pojme hlavní město San Miguel s nákupní bezcelní zónou a na většině zdejších krásných pláží je pořád – na to, že jde o Karibik – až neuvěřitelný klid.

Vydejte se na „Helenu západu”

O ostrov Svatá Lucie se kdysi bojovalo podobně jako o Helenu Trojskou – i proto si vysloužila označení „Helena západu“. Mimo to je navíc tenhle ostrůvek i neuvěřitelně krásný. A s žádným jiným si ho nespletete – tyčí se nad ním totiž Malý a Velký Piton, vulkány a zároveň důkazy toho, že i Svatá Lucie je sopečného původu.

Láká vás Svatá Lucie? Podívejte se na článek Prožijte líbánky na nejvyhledávanějším romantickém ostrově Svatá Lucie

Takhle si poležet můžete v únoru právě v Karibiku.

Takhle si poležet můžete v únoru právě v Karibiku.

FOTO: ESO travel

Většina turistického zázemí je na Svaté Lucii soustředěna na severozápadní pobřeží. Tady leží většina luxusních resortů a právě tady můžete v některé z restaurací kousek od pláže povečeřet mořské plody, mimochodem prý silné afrodiziakum. Romantická večeře spolu s vůní kokosového oleje a kakaa – produktů, které Svatá Lucie ve velkém množství vyváží – navodí mámivou atmosféru a člověk se nediví tomu, že v jednom z žebříčků nejromantičtějších míst obsadila právě Svatá Lucie první místo.

Mrkněte na dalšího svatého: Svatý Bartoloměj je útočiště boháčů a ostrov zaslíbený gurmánským zážitkům 

Historický trh v Castries, kde vám místní dají ochutnat i něco ze zásob tam vyráběného rumu, případně sopečné lázně Sulphur Springs, ukryté uprostřed bujné tropické vegetace, jsou už jen příjemnými bonusy navíc.

Romantika u lovců lebek

Býval peklem, teď je rájem. Na ostrově Mindoro kdysi řádili lovci lebek, příslušníci kmene Ifugao. Jejich oblíbenou kratochvílí bylo napichování hlav mrtvých nepřátel na kůly okolo svých příbytků. Dnes už to tito domorodci nedělají, nicméně třeba krevní mstu praktikují dodnes. Turisté ale mohou být bez obav.

Ostrov Mindoro dřív patřil lovcům lebek – dnes je oblíbenou romantickou destinací.

Ostrov Mindoro dřív patřil lovcům lebek – dnes je oblíbenou romantickou destinací.

FOTO: archiv autora

Mindoro je pátým největším ostrovem Filipín a v současnosti i častým cílem zamilovaných párů. Největší koncentrace jich je v letovisku Coco Beach – logicky, právě tady je totiž pás luxusních resortů, včetně jednoho s přílepkem „eko“. Ten využívá přírodní zdroje a jeho bungalovy jsou postavené ze dřeva a z dalších recyklovatelných materiálů. Mindoro zatím nepatří mezi příliš známé destinace, turistů je tady minimum, a přízvisko „kokosový ráj“ je tak zcela na místě.

Podrobnosti o ostrově Mindoro shrnuje článek Romantický ostrov Mindoro dříve patřil lovcům lebek, dnes zamilovaným párům 

Romantická klasika – Mauritius

Mauritius patří k top romantickým destinacím. Nicméně zdejší romantika není pro každého. Je totiž pořádně drahá. Mauritius je malý ostrov a sází na exkluzivitu. Resortů tady proto není tolik a ty, které tu jsou, mají velmi často čtyři nebo pět hvězdiček.

Ostrov Mauritius si nespletete – díky masivu hory Morne.

Ostrov Mauritius si nespletete – díky masivu hory Morne.

FOTO: ESO travel

Mauritius si stejně jako Svatou Lucii nespletete. Tyčí se nad ním totiž masiv hory Morne – světově proslulé, krásné a tajemné. Jako z jiného světa pak působí Chamarel, zvrásněná různobarevná země, kterou takto vybarvila nestejnoměrně tuhnoucí láva. Světovou proslulost si vysloužily i zdejší obrovské lekníny, které unesou malé dítě, a ideální podmínky pro potápění. Označení „perla Indického oceánu“ je tak vcelku na místě.