New York na zimu

27.08.2014 16:24

New York: open jaw letenky na zimu – 7.162 Kč

   

Obnovený tarif dopravce Virgin Atlantic ve spolupráci s British airways láká k cestě za Velkou louži. Letenky z Evropy do New Yorku zakoupíte v cenách startujících na 7.162 Kč, přičemž výhodné ceny naleznete taktéž pro odlety z Prahy.

  • Oslo – New York – Manchester za 7.162 Kč rezervuj >>
  • Varšava – New York – Manchester za 7.559 Kč rezervuj >>
  • Praha – New York – Manchester za 9.819 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 01.11.2014 – 26.03.2015
  • Prodej do 23.09., vyprodání

Zpět z Manchesteru poletíte aerolinií easyJet nebo Jet2. Jednosměrné letenky s příručním zavazadlem stojí 700 Kč a více, kalendář termínů a cen. Návrat lze zvolit taktéž do města Edinburgh.

TIP č.1: ušetřete s easyJet. Při rezervaci letenek u easyJetu nezapomeňte využít náš fígl, jak snížit cenu při odletu ze zahraničí.

TIP č.2: ukončete cestu v Londýně. Cestu můžete jednoduše ukončit již v Londýně (nikoliv započít!) a pokračovat s low-costy dále. Nezapomeňte na přesun mezi letišti.

Do Varšavy se dopravíme s autobusy společnosti Polskibus nebo Simple Express (z Prahy/Bratislavy). Jízdenky lze získat již za pár korun, konkrétně pak od 6 do 120 Kč, pokud stihnete zahájení prodeje Polskibus, o kterém pravidelně informujeme. Do Osla létá z Prahy každý den společnost Norwegian.

Letenky Varšava – NYC – Manchester za 7.559 Kč (návrat 21.1. v 13.25 – navazuje na přípoj do PRG)

Letenky WAW-NYC-MAN

Letenky WAW-NYC-MAN

Přípoj z Manchesteru do Prahy za 697 Kč (+ 375 Kč za celou rezervaci, nezávisle na počtu osob)

letenka MAN-PRG

letenka MAN-PRG

Proč navštívit New York?

New York zcela jistě patří do seznamu každého cestovatele. Město, které nikdy nespí, vás ohromí svým unikátním životním přístupem. Samotná procházka mezi mrakodrapy po 5. Avenuedoprovázena rychlým obědem v jednom z několika typicky amerických řetězců s hamburgery může být pouhým začátkem příjemného týdne v New Yorku. Nezapomeňte pak na Brooklynský most, býka na Wall Street, Národní muzeum nebo kluziště u Rockefellerova centra. Zdarma si pak můžete zblízka prohlédnout i Sochu svobody, využijete-li lodního trajektu z Manhattanu na Staten Island.

Aktuální termín letenek je více než vhodný k vánočním nákupům a výprodejům v New Yorku.

Hotely, hostely nebo aparmány?

New York zcela jistě není destinací, kde by vám stačilo na noc pár stokorun. Nejlevnější a alespoň trochu kvalitní ubytování se cenově pohybuje od 1.500 Kč za pokoj.

Hotely na samotném ostrově Manhattan jsou poměrně drahé a pokud chcete spát v levném Chinatownu ve špinavém pokoji bez oken, radíme abyste se těmto „dírám“ vyhnuli obloukem. Nejlepším kompromisem je ubytování ve čtvrti Long Island City v Queensu, kde najdete kvalitní a osvědčené hotely, např. Best Western PlazaSleep Inn či Ramada. Jmenované hotely jsou situovány v bezprostřední blízkosti stanic metra, ze kterých dojedete na Manhattan za pár minut, k Central Parku za 5 min. nebo na Time Square za 15 minut.

Alternativou jsou pak  soukromé apartmány či jen pokoje. Ideální server k nalezení takových nabídek je airbnb.cz, kde získáte k první registraci 500 Kč jako bonus. Hostely pak hledejte nahostelworld.com, které se však v NYC nevyplatí.