NOVOROČNÍ LETENKY Z BRATISLAVY DO ŘÍMA ZA 1100.-KČ

31.10.2014 11:38

Itálie: novoroční letenky z Bratislavy do Říma – 1.107 Kč

   

Za památkami jedinečného Říma míří spousty cestovatelů po celý rok a mnozí z nich se sem vrací, protože při jedné návštěvě nelze prozkoumat všechna atraktivní místa a římská zákoutí. Letenky z Bratislavy do Říma je možné zakoupit u společnosti Ryanair za 39,98 € / 1.107 Kč. Letenky z Prahy do Říma se společností Wizzair jsou stále k dispozici v aktualizovaných lednových termínech za cenu 1.058 Kč.

Cena letenky zahrnuje bezplatnou přepravu dvou kusů zavazadel – první kabinové zavazadlo s maximální váhou 10 kg a o rozměrech 55x40x20 cm a druhé menší zavazadlo s rozměry 35x20x20 cm.

  • Rezervuj letenku Bratislava – Řím za 39,98 € / 1.107 Kč (ryanair.com)
  • Ubytování v Římě můžete porovnat zde >>
  • Cestovní pojištění si můžete sjednat zde >>

Dostupné termíny pro letenky Bratislava – Řím za 39,98 € / 1.107 Kč

  • tam →
  • leden: 13, 15, 17, 20, 22, 24, 27, 29, 31
  • zpět ←
  • leden: 8, 10, 13, 15, 17, 20, 22, 24, 27, 29

Jízdenky z letiště do centra města můžete zakoupit u společnosti Teravisson. Jednosměrná jízdenka je k dostání již za 4 €.

Zpáteční letenka Bratislava - Řím

Zpáteční letenka Bratislava – Řím

Cestujeme Římem – Roma pass

Všechny důležité pamětihodnosti v Římě jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a není nic romantičtějšího než právě procházky Římem. Rozhodnete-li se přesto pro přesuny metrem nebo autobusy a zároveň budete chtít navštívit Koloseum či Forum Romanum, zvažte pořízení tzv. Roma Passu, který opravňuje ke v 2 vstupům do vybraných památek nebo muzeí, zahrnuje bezplatné vstupy do některých muzeí a galerií a taktéž platí v celém systému městské hromadné dopravy po dobu 3 dnů od označení.

Roma Pass stojí 36 € a je ve formě praktické složky s podrobnou mapou, průvodcem všemi památkami a plánem městské dopravy. K dispozici taktéž verze Roma Pass 48 hours pro jeden vstup, stojí 28 €. Zakoupit jej můžete online nebo v městských informačních centrech. Doporučuji zakoupit předem s vyzvednutím v informačním centru na letišti po příletu.

Proč se vydat do Říma?

Řím, kterým protéká řeka Tibera, byl podle pověsti založen Romulem, jenž byl společně se svým bratrem Remem odkojen vlčicí. Socha znázorňující právě tyto bratry s vlčicí je považována za jeden ze symbolů města. Za nejtypičtější římskou památku lze považovat Koloseum – obrovský antický amfiteátr, v kterém se odehrávaly souboje gladiátorů se zvířaty. Dále jistě stojí za vidění chrám Pantheon, památník Vittoria Emanuela II., Španělské schody, Andělský hrad, nejstarší část Říma Forum Romarum, Vatikán, Sixtinská kaple vyzdobená Michalangelem nebo barokní fontána di Trevi.