Předvánoční Istanbul. Už zase pro dárky!

25.08.2014 08:40

Zpáteční letenky z Prahy do Istanbulu – 2.235 Kč

   

Zajímá vás, jak vypadá vánoční nebo novoroční atmosféra v tureckém Istanbulu? Nyní máte příležitost navštívit toto město rozprostírající se zároveň v Evropě a Asii s leteckou společností Pegasus Airlines nejlevněji za 79,98 € / 2.235 Kč.

  • Rezervuj letenky Praha – Istanbul za 79,98 €/ 2.235 Kč (flypgs.com)
  • Cestovní období: 13.12.2014 - 26.03.2015
  • Termíny v roce 2014: 13. – 16.12. a 20. – 23.12.
  • Termíny v roce 2015 jsou k dispozici v téměř v každém týdnu
  • V ceně letenky je zavazadlo k odbavení do 20 kg

Proč navštívit Istanbul?

Popularita Istanbulu v poslední době stále stoupá. Město v průběhu své historie vystřídalo několik různých názvů jako např. Konstantinopol, Cařihrad či méně známý název Malý Řím. Často také bývá Istanbul označován jako brána do Orientu. Mezi významné památky patří Chrám Boží moudrosti - Hagia Sofia, Sulejmanova mešita, Modrá mešita - Sultan Ahmed se šesti minarety, Archeologické muzeum atd. Místní trhy (Velký bazar, Egyptský bazar, Knižní bazar) vám dobře poslouží při nákupu suvenýrů.

Letenky do Istanbulu

Praha – Istabul

Přesunujeme se v Istanbulu

Po příletu do Istanbulu si pořiďte tzv. Istanbulkart, prodává se ve stáncích nebo např. v automatu za 10 TL, z toho záloha na kartu je 6 TL. Karta je přenosná a platí na téměř celý systém hromadné dopravy v Istanbulu, autobusy, tramvaje, metra, trajekty, lanovky nebo také na novou podmořskou linku „Marmaray“. Peníze na kartu můžete dobít přes mnoho automatů „Biletmatik“, které jsou na každé větší zastávce. Automaty povětšinou akceptují jen bankovky, min. 5 TL.

Istanbulkart se vždy přikládá na turnikety nebo v autobuse na čtečku u řidiče.

V systému istanbulské hromadné dopravy platí přestupní tarif, základní jízdné s Istanbulkart je2,15 TL, každý další přestup stojí 1,45/1,60-0,80 TL. Čím více přestupů v rámci 2 hodin, tím menší sazba za nástup do dalšího prostředku.

Museum Pass Istanbul

Mezi „povinné“ prohlídky v Istanbulu jistě patří Palác Topkapi a přilehlý HaremHagia Sophia MuseumArcheologické muzeumHagia Irene apod. Chcete-li navštívit všechny tyto muzea, vyplatí se pořízení Museum Pass Istanbul, který stojí 85 TL a platí 3 dny, neboť jednotlivé vstupné do vyjmenovaných muzeí by v součtu vyšlo na min. 110 TLMuseum Pass Istanbul zakoupíte u kteréhokoli vstupu do muzea nebo v automatech.

! Nezapomeňte, že Palác Topkapi je uzavřen vždy v úterý a muzeum Hagia Sophia v pondělí.

Ubytejeme se v Sultanahmetu

Při hledání vhodného hotelu se zaměřte na čtvrť Sultanahmet, soustředí se zde mnoho hotelů a nejnižší ceny za pokoj dosáhnete při rezervaci těsně před příjezdem, zkušenější cestovatelé se mohou pokusit smlouvat cenu až na místě. Ve čtvrti Sultanahmet to budete mít především blízko ke všem hlavním památkám.

Ubytování v Sultanahmet