TURECKO 4.-11.1.2015 za 5500.-KČ

27.12.2014 10:27
RYCHLÁ ZPRÁVA:
S OVýTem TURECKO - ALANYA 
7 nocí, 4.-11.1.2015, 5500.-Kč zahrnuje leteckou dopravu z Berlína, 7x hotel*** v Alanyi a transfery do hotelu.
 
  
 
Z Alanye se nabízí výlety 
   
2. NÁRODNÍ PARK TERMESSOS (přezdívané "Turecké Macchu Picchu")
3. VODOPÁDY MANAVGAT a řecké divadlo v ASPENDOSU
4. Pevnost ANAMUR
5. PAMUKKALE - známá travertinová jezírka přezdívaná "Bavlněný zámek"
 
HOTEL - ***, 2-lůžkové pokoje, v centru města, pláž 800 metrů,
v hotelu restaurace, bar, recepce, biliard, lázně (hamam), sauna, bazén, dětský bazén, 
na pokoji sprcha, WC, fén, satelitní televize, telefon, balkón, trezor (za popl.), minibar (za popl.), klimatizace s indiv.regulací, topení...
 
 
         Pokud by měl někdo zájem - přihlášky do vyprodání (vůbec nevím, kolik je možných volných míst).
 

Národní park Olympos (Beydaglari)

Asi 60 kilometrů od města Antalya se na přibližně 70 tisících hektarech půdy rozkládá národní park nazvaný po řeckém vzoru Olympos. Je jedním ze tří antalyjských národních parků, které jsou dokladem toho, že místní příroda nese významné bohatství, které je třeba přísně chránit. Park je dlouze rozprostřen podél pobřeží Středozemního moře až po 25 km vzdálené letovisko Kemer a zahrnuje část pohoří Taurus, pláže a pobřeží, kde kladou vejce karety obrovské. Ty mají velmi náročné požadavky na čisté životní prostředí, a tak jsou jedním z dalších důkazů o neposkvrněné čistotě a ekologii celé oblasti.

V parku, jehož stejnojmenný největší vrchol měří téměř 2,5 tisíce metrů, žije na tisíc druhů rostlin, mezi nimiž kraluje vzácný cedr. Vedle fauny a flory se však rezervace pyšní ještě dalším unikátem – přírodními plameny Chiméra, které šlehají ze skály. Jsou tu prý už odnepaměti (zmiňuje se o nich i Homér) a způsobuje je plyn, který se sám vzněcuje.

Na patě statné hory Olympos dlí tajemné pozůstatky antického města stejného názvu z doby římské a byzantské. Ač jde o ruiny, patří toto místo k oblíbeným cílům výletů. Přeci jen jde o pamětníka dávné historie.