Nebude-li pro Vás překážkou poněkud kostrbaté datum návratu, můžete strávit Vánoce na Kubě za vskutku mimořádně zajímavý peníz.

Zpáteční letenky na trase Frankfurt – Havana v termínu 16. – 31. prosince 2014, jsou právě v prodeji za €379 (za cca 10 466 Kč).

  • › rezervace je možná do vyprodání volných míst
  • › cesta na letiště autem / hromadnou dopravou – Letiště Frankfurt

 

Víza: Turistickou kartu opravňující k pobytu na Kubě obdržíte na ZÚ Kuby v Praze, nebo v kanceláři aerolinií Cubana. Tato vám bude (za 750 Kč) vydána na počkání.

Po příletu: Kurz na letišti je méně výhodný než ve státních směnárnách CADECA, na letišti si tedy vyměňte jen minimální množství peněz. Na kubu cestujte s eury, směna USD je zatížena 11% poplatkem.

Autobusová doprava je jedna z mála věcí, za kterou zaplatíte stejnou částku jako Kubánci. Nicméně přímo na letišti autobusovou zastávku nehledejte, ta je od terminálu vzdálena přibližně 2 kilometry, cesta z této zastávky do centra stojí jen jedno místní peso, tedy v přepočtu pouze jednu korunu. Pokud se Vám na autobus nebude chtít pěšky, za TAXI z letiště do Havany zaplatíte 25 až 30 konvertibilních pesos (přibližně 500 – 600 Kč).

Ubytování v soukromí: Patříte-li mezi cestovatele upřednostňující kontakt s místními obyvateli, vyhledávejte domy označené modrou kotvou (náhled). Za takto označené ubytování zaplatíte 15 až 30 konvertibilních pesos.

 

Ubytování v hotelu naleznete na Klikhotel.cz.

kuba