Vzpomínky na Maroko

18.12.2014 13:38

Vzpomínky na teplo: Maroko vás uchvátí přírodou!

 

 
 

Chcete-li vycestovat do pouště, vidět travnaté kopce jako ve Švýcarsku nebo třeba vyschlá rozpraskaná rudá skaliska a oázy plné palem a zeleně, nemusíte obletět půl světa. Stačí vyrazit do Maroka, země na nejzazším severozápadě Afriky, kde tohle všechno najdete na jednom místě.

 

 
reklama
Když vystoupíte na letišti v Casablance, budete trochu zklamaní. I přes svůj romantický název vám tohle město neučaruje. Prohlédněte si Mešitu Hassana II., která je největší v Maroku a dokonce třetí největší na celém světě, a rychle pryč! Nic jiného už tady totiž k vidění není.

Nezapomenutelná města

 

To se ale naštěstí nedá říct o dalších městech této africké perly. Ať už jde o starobylý Fés s jeho úchvatnou Medinou, neboli starou čtvrtí, a koželužnami, které jsou rájem pro každého fotografa, nebo Marakéš s jeho nezaměnitelnou atmosférou a bujarým nočním životem, kdy celé náměstí žije a pulzuje až do ranních hodin. Vůbec nejkrásnější ale v Maroku nejsou města, nýbrž příroda, která bere dech.

Fascinující příroda

 

Stojí za to půjčit si auto a zemi projet. Až budete z okénka pozorovat
krajinu, která se co sto kilometrů naprosto proměňuje, nebudete litovat peněz za benzin. Ten stojí plus minus jako u nás, zato dálnice i většina silnic jsou v Maroku o několik úrovní výš, D1 tu nečekejte. V dopravě ve městech je trochu chaos, křižovatky jsou tu řešeny převážně kruhovými objezdy, které někdy vypadají jako velká parkoviště. U každého ale vše ostřížím zrakem sleduje skupinka policistů, kterých je v celém Maroku opravdu víc než dost.

 
FOTOGALERIE
4 fotografie