S OVýTem PRODLOUŽENÝ VÍKEND VE STOCKHOLMU

AKČNÍ NABÍDKA

Termín: 11.-14.5.2022

Startovné: 3500.-Kč zahrnuje letenky Wroclaw-Stockholm-Wroclaw a 3x ubytování v hostelu** ve 2-lůžkových pokojích
 
 

Program:

1.den - středa 11.5.2022: odlet z Wroclawi v 9.05 hodin (dopravu na letiště ve Wroclawi zajistíme, není součástí startovného., odjezd z České Lípy, Nového Boru a Cvikova bude cca ve 4.00 hodiny ráno), přílet do Stockholmu na letiště Arlanda je v 11.00 hodin dopoledne.
Přesun do centra města autobusem., ubytování v hostelu., odpočinek, volný program.,
2.den - čtvrtek 12.5.2022: celodenní prohlídka hlavního města Švédska., v rámci prohlídky navštívíme mj. centrum Djurgarden, Stockholmskou radnici (Stadshuset), která je dominantou hlavního města a která je vysoká 106 metrů. Z radniční věže je ten nejlepší pohled na metropoli postavenou na 14 ostrovech a přezdívanou "Benátkami severu". V rámci prohlídky radnice navštívíte třeba Modrý sál, který ale vůbec není modrý. Zajímavostí je, že se tam každoročně koná 10.prosince slavnostní banket po předávání Nobelových cen.
Projdeme také Staré Město (Gamla Stan), které vás okouzlí svými uličkami, které doslova dýchají historickou atmosférou. Z nich nejužší je pak ulička Marten Trotzig Grand, která je široká pouhých 90 centimetrů. Zastavíme se na náměstích Järntorgel a Stortorget, jež nabízejí tradiční stockholmské kavárničky.
Projdeme také okolo Finského kostela, zastavíme se u nejmenší sochy ve Stockholmu - u sochy Järnpojke, u malého chlapečka, který se dívá na měsíc. Traduje se, že když chlapečkovi pohladíte hlavu a něco si přejete, tak se vám přání vyplní.
Odpoledne můžete navštívit slavné Muzeum lodi Vasa (Vasamuseet), což je mohutná válečná loď, kterou nechal vybudovat v 17.století král Gustav II. Adolf. Slavnostně vyplula a téměř hned se potopila. Až po více než třech stech letech byla vytažena z vody.
3.den - pátek 13.5.2022: celodenní pobyt ve Stockholmu s prohlídkou mj. Drottningholsmkého paláce (Drottningholms slott), který je sídlem královské rodiny a ležícím na ostrově Lovön. Procházka po zámeckém parku, ve kterém můžeme obdivovat třeba sochy od Adriana de Vriese. Zajímavostí může být i to, že právě tyto sochy přivezli Švédové z pražské Valdštejnské zahrady jako válečnou kořist.
Odpoledne můžete navštívit muzeum legendární hudební skupiny ABBA.,
4.den - sobota 14.5.2022: jakož i v předchozích dnech budeme mít možnost popojíždět po městě zdejším stockholmským metrem (Stockolms tunnelbana), které je také trochu sídlem nejdelší galerie světa. Na ploše mezi stem stanic najdete více než 90 uměleckých děl, od soch po mozaiky až po dočasné instalace. Všechna díla jsou ukázkou tvorby umělců z počátku 50.let. Navštívíme i ty nejhezčí stanice, kterými jsou Radhuset, T-Centralen, Fridhemsplan či Solna Centrum, připomínající jeskyni...
Odlet ze Stockholmu ve 20.30 hodin, přílet do Wroclawi je ve 22.15 hodin (cesta zpět z Wroclawi do České Lípy bude zajištěna také., předpokládaný návrat do 1.30 hodin ze soboty na neděli).
 
Další výlety (třeba i lodí) zorganizujeme v případě zájmu na místě.
 
 
Pro lety je možné vzít s sebou pouze malé palubní zavazadlo o velikostech 40x25x20 cm. POZOR na tyto rozměry., jedná se o malý batůžek, který by nám ale na 4 dny měl stačit.
!!! Pokud byste potřebovali větší PALUBNÍ zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm, je možné za příplatek 990.-Kč (nutno se přihlásit o toto zavazadlo do 30.4.2022).
!!! Místenky v letadlech ponecháváme náhodě, pokud byste vyžadovali sezení vedle sebe, je příplatek 300.-Kč za obě cesty dohromady. O místenky je také nutné se přihlásit nejpozději do 30.4.2022.
 
Ubytování ve Stockholmu: zajištěno v hostelu** v těsném sousedství centra města, a to v kajutách na lodi. Viz více zde:
Tento hostel sídlí na 2 lodích zakotvených v zálivu Riddarfjärden na jezeře Mälaren v centru Stockholmu. Provozuje restauraci, která podává obědy
a večeře, bar a 2 sluneční terasy s venkovním nábytkem.
Den Röda Båten poskytuje jednoduše zařízené pokoje s dřevěným nábytkem, ložním prádlem a šatní skříní. Koupelny jsou většinou sdílené a umístěné na chodbě.
 
Přihlášky: do 25.4.2022 nebo do vyprodání kapacity
 
Odkazy:
 
Předpověď počasí: