AKČNÍ NABÍDKA:

Propozice akce S OVýTem FUERTEVENTURA (Kanárské ostrovy)
Termín:  10.-17.ledna 2019
 
Fuerteventura nabízí výborné podmínky pro pěší túry a jizdu na kole. Výhodným výchozím bodem se pro turisty šlapající po hřebeni Gran Valle a přes průsmyk mezi vrcholy Pico de Zarza a Fraile stala vesnička Cofete. Právě tam najdete i restauraci, což se vám jinde na severním koutu ostrova příliš nepoštěstí. Mezi další turisticky oblíbené trasy patří na středovýchodě ostrova – Malpaís Chico a Malpaís Grande, které vypovídají o sopečné minulosti ostrova. 
 

Pustý saharský nádech 

Navštivte národní park Dunas de Corralejo s písečnými dunami, který se nachází na severovýchodním pobřeží. Tato oblast má 27 kilometrů čtverečních a jejím vrcholem je sopka Montaňa Roja. Oblast byla v roce 1987 vyhlášena národním parkem a postrádá jakékoli stopy po civilizaci v podobě pustých a otevřených ploch. Na tento výlet si rozhodně nezapomeňte vzít pokrývku hlavy. 

Nejkrásnější a nejdelší pláže na Kanárech 

Fuerteventura byla obdařena těmi nejkrásnějšími plážemi na ostrovech vůbec. Oceníte pozvolný přístup díky mělkému dnu a průzračnou vodu zbarvenou do tyrkysových odstínů. Zatímco v severní části ostrova jsou turisticky přístupné, na jihu kolem Cofete jsou ještě téměř nedotčené.

Nejdelší a nejmalebnější pláž v rychle se rozširujícím letovisku najdete v Costa Calmě. Harmonii nádherné pláže a křišťálově čisté azurové vody objevíte na pláži Playa de Sotavento. Pláže se táhnou v délce 22 km a v jižní části, zvanou Morro Jable, si vychutnáte promenádu a městskou pláž s restauracemi, bary a kavárnami. 

Na ostrově Lobos ležícím asi 3 kilometry od Fuerteventury se nachází spousta skrytých pláží a malých zátok. Není proto divu, že patří k vyhledávaným místem nudistů.

Pokud rádi objevujete nové nedotčené pláže, vydejte se terénním autem na poloostrov Jandía. Tam najdete více jak 150 nejpůvabnějších pláží, které vám dopřejí ticho a klid jako například turisty oblíbená pláž Playa de las Pilas. Vydat se na větrem ošlehanou pláž s bílým pískem blízko vesnice Cofete vyžaduje sice větší úsilí, ale litovat určitě nebudete. 

 
Program akce:
1.den - čtvrtek 10.1.2019: odjezd z České Lípy po půlnoci, odlet z Berlína s nízkonákladovou leteckou společností (specifické podmínky) přímým letem na ostrov Fuerteventura., po příletu převzetí mikrobusu a přesun do místa ubytování v Costa de Antigua., nocleh.,  
2.den - pátek 11.1. - 7.den - středa 16.1.2019:  každý den snídaně, možnost pobytu na místní pláži nebo u skvělého hotelového bazénu a každý den výlet po ostrově Fuerteventura., včetně pěšího výletu na vrcholy zdejších hor., zastávky na vyhlídkách, poznávání nejhezčích kanárských pláží, návštěva tradičních vesnic a městeček (mj. Cofete), návštěva národního parku Dunas de Corralejo, prohlídka jeskyně Black Caves., výlet na ostrov Lobos a za příplatek možnost 1-denních výletů na ostrov Lanzarote (jen za 400.-Kč)  a příp. 1-denní výlet na ostrov Gran Canaria s návštěvou Las Palmas a Maspalomas (cena výletu 1500.-Kč)...
8.den - čtvrtek 17.1.2019: snídaně, transfer na letiště a odlet přímým letem do Berlína a odtud mikrobusem do České Lípy (předpokládaný návrat do 22.00 hodin).
 
Obtížnost:  1
(stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Ubytování: 7x  v hotelu***, a to ve 2-lůžkových pokojích s toaletou a koupelnou 
Stravování: 7x snídaně, ostatní strava není předem zajišťována, příležitostí, kde se najíst, bude dostatek

Startovné: 9750.-Kč zahrnuje letenky Berlín-Fuerteventura-Berlín s nízkonákladovou společností a omezeným zavazadlem, dopravu z České Lípy do Berlína a zpět mikrobusem, veškeré výlety (s výjimkou výletů za příplatek), 7x ubytování v hotelu ve 2-lůžkových pokojích a  7x snídaně.

Přihlášky a záloha: do vyprodání kapacity nebo nejpozději do 21.12.2018, záloha ve výši 8000.-Kč je splatná s přihláškou a v případě neúčasti na akci propadá! POZOR! Veškeré zakoupené letenky jsou nevratné a neměnné! Vzhledem k výhodným cenám letenek je mopžné, že během dalších dnů se tato částka zvýší. Do 4.12.2018 garantuji uvedenou cenu!

Odkazy:
 
 
Mapky pěších tras: