S OVýTem VELIKONOCE NA SLOVENSKU

 
ZVEME VÁS O VELIKONOCÍCH NA SLOVENSKO!
Čeští turisté na Slovensku většinou míří do Tater, Fatry či Slovenského ráje. Pár hezkých dní, třeba právě o Velikonocích, ale můžete strávit třeba v Rajeckých Teplicích, jen kousek za hranicemi. V malebné krajině na rozhraní Strážovských vrchů, Súlovských skal a Malé Fatry si kromě milovníků termální vody přijdou na své i obdivovatelé památek či pěší turisté.
A tak těmito propozicemi vás všechny (ale pozor - ne všichni se do mikrobusu vejdeme) zvu na velikonoční výlet na Slovensko do Rajeckých Teplic.
 
 
Propozice akce

S OVýTem VELIKONOCE NA SLOVENSKU   (mikrobusem)

 

Termín: 15.-18.4.2022 (všechny dny jsou státní svátek nebo volná sobota)

NEJVĚTŠÍ ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE:

RAJECKÉ TEPLICE, RAJEC, LIETAVSKÝ HRAD, SLNEČNÉ SKÁLY, BOJNICE, ČIČMANY

Program akce:

1.den - pátek 15.dubna (Velký pátek, st.svátek): předpokládaný odjezd z České Lípy v 8.00 hodin. Cesta na Slovensko přes Hradec Králové, Olomouc a Rožnov pod Rahoštěm. Odpoledne zastávka v BYTČI a prohlídka Sobášného paláce. V podvečer příjezd do Rajeckých Teplic., ubytování v hotelu a možnost návštěvy termálního koupaliště. Nocleh.,
2.den - sobota 16.dubna: snídaně a po ní pěší túra: Rajecké Teplice - Skalky - Lietavský hrad (možnost prohlídky) - Lietavská Lúčka - Slnečné skály - Poluvsie, nádr.
Z Poluvsie do Rajeckých Teplic vlakem (doba jízdy: 3 minuty)., v podvečer možnost návštěvy termálního koupaliště.,
Mapka trasy: mapy.cz/s/radupucedu
Délka trasy: 17.7 km Stoupání: 972 m Klesání: 971 m
Nocleh ve stejném hotelu.,
3.den - neděle 17.dubna 2022 (Neděle Velikonoční, st.svátek): snídaně, přesun mikrobusem cca 7 km do RAJCE (znáte stáčenou vodu Rajec? Je odtud!) a pěší túra: Rajec - rozhledna Dubová - Chaty pod Žibriďom - Zbyňovská skalní jehla - Kopanice - Rajecké Teplice., odpoledne a v podvečer možnost návštěvy termálního koupaliště.,
Mapka trasy: mapy.cz/s/beromokasa
Délka trasy: 12,6 km Stoupání: 492 m Klesání: 528 m
Nocleh ve stejném hotelu.,
4.den - pondělí 18.dubna 2022 (Pondělí Velikonoční, st.svátek): snídaně a výlet mikrobusem do RAJECKÉ LESNÉ, kde navštívíme největší vyřezávaný betlém v Evropě., poté zastávka v rázovité slovenské obci ČIČMANY, která je zapsána na Seznam světového kulturního a historického bohatství UNESCO. Procházka kolem tradičních malovaných dřevěnic. Po poledni možnost prohlídky pohádkového zámku BOJNICE.
V odpoledních hodinách cesta přes Trenčín a kolem Brna a Kolína a přes Mladou Boleslav do České Lípy., předpokládaný příjezd do 21.00 hodin.
 
Ubytování: vždy v hotelu Encián*** ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím (toaleta a sprcha) na pokoji, Výborně hodnocený hotel.
Stravování: v rámci ubytování 3x snídaně
 
Startovné: 5820.-Kč zahrnuje: jdopravu mikrobusem a 3x ubytování v hotelu*** ve 2-lůžkových pokojích a 3x snídani.
Startovné nezahrnuje další dopravu (vlak, autobus, jízdné cca 2.- až 3.-€) a vstupenky do Lietavského hradu a na zámek Bojnice a vstupenky do termálního koupaliště v Rajeckých Teplicích
 
Přihlášky a záloha: do vyprodání kapacity akce nebo nejpozději do 10.3.2022., záloha ve výši 1000.-Kč je splatná s přihláškou a v případě neúčasti na akci je nevratná
 
Odkazy:
 
Předpověď počasí: