S OVýTem ADVENT V ŘÍMĚ

AKČNÍ NABÍDKA

                                         
Termín: 
28.11.2015 - 1.12.2015
odlet z Prahy v sobotu v 10.45 hodin, přílet do Říma v 12.35 hodin.,
návrat z Říma v úterý 1.12.2015 v 13.05 hodin, přílet do Prahy v 15.05 hodin.
Startovné: 3850.-Kč zahrnuje letenky Praha-Řím-Praha, 3x ubytování v hotelu** ve 2-lůžk.pokojích a 3x snídaně.
Nezahrnuje transfery.
Hotel** se nachází na okraji Říma, 20 minut přímým busem MHD od Vatikánu a centra Říma. Ubytování ve 2-lůžkových pokojích s koupelnou nebo sprchou. Povlečení a ručníky jsou součástí ubytování.
Přelet s nízkonákladovou společností - přímý let z/do Prahy.
V programu 2,5 dne v Římě s prohlídkou města v čase adventu - Vatikán, chrám sv.Petra (Pieta, kopule), Vatikánská muzea se Sixtinskou kaplí, Koloseum, Kostel sv.Petra v řetězech (Mojžíš), Benátské náměstí, Piazza Navonna, Fontána di Trévi (v rekonstrukci), Španělské schody, Pantheon, a mnohem víc.
RYCHLÉ ROZHODNUTÍ O ÚČASTI V PŘÍPADĚ ZÁJMU JE NUTNÉ - nabídka platí do vyprodání letenek!
 
 
 
                                            DALŠÍ INFORMACE
                      
Poletíme z Prahy v sobotu 28.11.2015 v 10.45 hodin, přílet do Říma je v 12.35 hodin. Zpátky letí letadlo v úterý 1.12.2015 ve 13.05 hodin z Říma, přílet do Prahy v 15.05 hodin.
                 
                 DO LETADLA můžete mít jen MALÉ ZAVAZADLO o rozměrech 42 x 32 x 25 cm. Rozměry musí být dodrženy, jakmile i jen  o 1 cm přesáhnou povolenou velikost, zaplatíte poplatek, a ten byl při jedné zkušenosti zrovna v Praze 50.-eur...
                  Za příplatek je možné objednat větší zavazadlo na palubu nebo zavazadlo k odbavení:
                  - větší zavazadlo na palubu o rozměrech 56 x 45 x 25 cm - příplatek za 1 cestu 432.-Kč, tj. 864.-Kč za obě cesty
                  nebo - zavazadlo k odbavení do váhy 23 kg - příplatek 630.-Kč, tj. 1260.Kč za obě cesty
                  V případě zaplacení větších zavazadel až na letišti je poplatek 960.-Kč, resp. 1370.-Kč za KAŽDOU cestu!!!
                  Další osobní věcí může být kabelka, taška na notebook nebo na fotoaparát, která nepřekračuje maximální rozměry 40 x 30 x 18 cm.
 
                  Sedadla v letadle určuje počítač, v případě, že máte zájem o jiná sedadla je toto možné opět za příplatek okolo 3.-€ za osobu a cestu.
 
                  Odbavení pro všechny provedu na internetu (zdarma, na letišti by to stálo asi 240.-Kč)  pár dní před odletem..
 
                  V Římě máme hotel na okraji - je jen dvouhvězdičkový, ale všechny pokoje jsem vybral s koupelnou a snad i s toaletou. V ceně jsou i snídaně. Stanice metra je ale 2,5 km od hotelu, zastávka autobusu MHD do Vatikánu (20 minut jízdy) je jen 50 metrů.
 
                   Posílám odkaz na informace k ROME PASS (www.rim.maweb.eu/turisticke-karty-a-slevy-v-rime/roma-pass/), 2-denní turistickou kartu, která je jednak slevovou kartou na památky a jednak jízdenkou na MHD s výjimkou některých speciálních spojů mezi které se ovšem  počítá i doprava z/na letiště... Na dopravu z letiště se karta zkrátka nevztahuje. Stojí 28.-€, což je asi 770.-Kč.
                   Ještě odkaz na informace k hromadné dopravě v Římě, která vychází levněji - ale pozor - i zde neplatí pro dopravu z/na letiště! www.rim.maweb.eu/doprava-v-rime/jizdenky-na-verejnou-dopravu-v-rime/ 
 
 
                   Rozhodl jsem se ještě také rezervovat na letišti v Římě auto až pro 9 osob, jehož cena by byla 211.-€, v přepočtu nějakých 5800.-Kč. Bude-li nás 8, pak pronájem mikrobusu vychází na 725.-Kč za osobu, což mi připadá nakonec jednodušší, pohodlnější a hlavně - pružnější (komu se bude chtít po celodenním chození po městě zůstat tam nebo se tam vrátit ještě třeba večer - a byla by škoda nebýt v Římě i večer...). Navíc jízdné z letiště a pak na letiště by určitě minimálně dorovnalo rozdíl v ceně, takže mi vychází výhodnější auto - naftu samozřejmě musíme dotankovat (v Itálii navíc hodně drahá), ale při min. počtu 8 osob to stejně vyjde na pakatel. A díky autu se můžeme v průběhu dnů vrátit na chvíli na hotel a odpočinout si, a navíc se můžeme podívat i do míst, kam bychom MHD nejeli - viz třeba Via Appia Antica, sídliště E.U.R. či pobřeží moře.
 
                    Nicméně - auto je pouze rezervované, nebudete-li souhlasit, není problém.
                    
                    Vstupenky jsou v ROME CARD samozřejmě levnější - teď je otázka kam za peníze chceme jít... Vatikánská muzea se Sixtinskou kaplí jsou asi vrcholem návštěvy Říma a ty zrovna v Rome Card nejsou... 
                     Doporučuji Koloseum a Forum Romanum zhlédnout jen zvenku, na Forum Romanum znám vynikající vyhlídku za Kapitolem, odkud přehlédnete celý prostor Fora.
 
                     Jinam asi vstupenky (pokud nechcete jít do galerií a muzeí) kupovat nebudeme, chrám sv.Petra ve Vatikánu (kde jsou ovšem šílené fronty) je zdarma, na kopuli chrámu se platí (vyplatí se zaplatit a jít...), do kostela sv.Petra v řetězech (Michelangelův Mojžíš) je vstup zdarma.
 
 
                     Myslím, že mám "nacvičené" moc hezké pěší okruhy po městě, netlačím na to, abyste se podřizovali, ale chcete-li vidět Řím, pak navrhuji:
1. Koloseum - kostel sv.Petra v řetězech (Mojžíš) - Vítězný oblouk - Forum Romanum - Traiánovo fórum - Benátské náměstí - Kapitol - Circus Maximus - kostel Santa Maria in Cosmedin  ("ústa pravdy" proslavená filmem Prázdniny v Římě).,
2. Vatikán - chrám sv.Petra, kopule s vyhlídkou na Svatopetrské náměstí a do Vatikánských zahrad, Vatikánská muzea, Andělský hrad.,
3. "Řím barokní" (doporučuji večer) - Andělský hrad - Andělský most - Piazza Navona (náměstí tří fontán) - Panteon - Fontána di Trévi (bohužel je v rekonstrukci, v lešení) - Španělské schodiště - příp. chrám Il Gesú či kostel Nejsvětější Trojice apod.
4. okruh autem: chrám sv.Petra a Pavla za hradbami - sídliště E.U.R. - Via Appia Antica - kostel Quo Vadis - případně katakomby - Caracallovy lázně - bazilika San Giovanni in Laterano - chrám Santa Maria Maggiore.,
5. autem před odletem (1.12.2015 dopoledne) - pobřeží Středozemního moře
A k tomu všemu by to chtělo ještě na Campo di Fiori, do čtvrti, která si uchovala živou, bohémskou atmosféru středověkých hostinců... a kde se konají jedinečné trhy a pak blízký Tiberský ostrov. 
V Římě je toho moc, kdo by chtěl navštívit muzea a galerie - je třeba připravit si program individuálně!
 
Nutné doporučené vstupenky: Vatikánská muzea - (www.rim.maweb.eu/vatikan/vatikanska-muzea/)
  - 16.-€/os. + 4.-€ rezervační poplatek za všechny dohromady
POZOR! Vstupenky je nutné rezervovat a zaplatit předem! 
Při naší návštěvě mají zrovna v pondělí zavřeno, navíc každou neděli je zavřeno, proto přichází v úvahu jedině hned sobotní odpoledne - poslední vstup je v 15.00 hodin, což je v případě zpoždění letadla nestíhatelné a vstupenky propadnou...
Potřebuji vědět do 8.10.2015 kdo i za těchto podmínek chce Vatikánská muzea navštívit. Já osobně bych to riskl.