S OVýTem MEKLENBURSKÉ ŠVÝCARSKO A SCHWERIN

Na severovýchodě od Berlína se nachází přírodní rezervace Meklenburské Švýcarsko. Ledovce a tání poslední doby ledové zde zformovaly kraj, který svými zelenými kopci a idylickými jezery připomíná Švýcarsko. Za každým kopečkem a každou zatáčkou se otevírají stále nové a překvapující perspektivy. Zářivě žlutá řepková pole se střídají se sytě zelenými pastvinami, temně modrá jezera se stinnými lesy. Vlčí máky a chrpy lemují pole, sukovité ovocné stromy a mohutné kaštany lemují silnice. Ve vesnicích, v nichž jsou stodoly z pálených cihel často větší než místní kostely, objevíte svět, který jste už považovali za ztracený. Tato krajina okouzluje nejen půvabnou přírodou, ale také svým kulturním bohatstvím. Mezi lesknoucími se jezery a zalesněnými kopci uvidíte na každém kroku hostince a zámky se starými parky a zahradami, jakož i neuvěřitelné množství kulturních památek. Starobylé hostince nabízejí speciality domácí kuchyně. Restaurace a přístavní hospody navozují atmosféru námořníků.
 

Termín: 5.-6.července 2017 (STÁTNÍ SVÁTKY) 

NEJVĚTŠÍ ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: MEKLENBURSKÁ JEZERA, ZÁMEK SCHWERIN, SCHWERINER SEE

 

Program akce: 

1.den - středa 5.července.2017: odjezd mikrobusem z České Lípy v 6.00 hodin, přejezd okolo Drážďan a Berlína do oblasti Meklenburských jezer., příjezd do Malchowa cca v 10.30 hodin, pěší trasa: Malchow - Plauer See - Stuer., délka: 22,1 km (viz mapka trasy: mapy.cz/s/1EsTu), v průběhu trasy možnost koupání v jezeru., 
příp. cyklotrasa bude předložena po příjezdu do Malchowa (40-80 km).,
odpoledne výlet mikrobusem do nedalekého Warenu (Müritz) a cca v 19.00 hodin dojezd do Schwerinu., 
po ubytování na břehu jezera Schweriner See výlet do večerního Schwerinu, procházka večerním městem., nocleh.,
2.den - čtvrtek 6.července 2017: snídaně, dopoledne možnost návštěvy zámku Schwerin a prohlídka města., 11.30-16.30 hodin možnost pěšího výletu nebo cykloturistické vyjížďky po břehu Schweriner See (mapka pěšího výletu: mapy.cz/s/1EsYT, 19,8 km., cykloturistická vyjížďka 40-80 km dle domluvy na místě).,
cca v 16.30 hodin odjezd a ve 22.00 hodin návrat do České Lípy.
 
Ubytování: 1x  v turistickém hotelu, a to ve 2-lůžkových pokojích s toaletou a koupelnou.,
Stravování: v hotelu snídaně
Startovné: 1970.-Kč zahrnuje dopravu klimatizovaným mikrobusem, 1x ubytování v turistickém hotelu ve 2-lůžkových pokojích a 1x snídaně.
Přihlášky a záloha: do vyprodání kapacity nebo nejpozději do 20.6.2017, záloha ve výši 1000.-Kč je splatná s přihláškou a v případě neúčasti na akci propadá!
 
Předpověď počasí: