S OVýTem PĚŠKY POHOŘÍM HARZ (a také Quedlinburg, že neznáte?)

             

Termín: víkend 30.-31.srpna 2014
Program:
sobota 30.8.2014: odjezd v 5.00 hodin z České Lípy, cesta okolo Drážďan a Lipska do oblasti HARZU v Sasku-Anhaltsku.,
- dopoledne HARZGERODE (procházka městem s hrázděnými domy) - HRAD FALKENSTEIN (bezvadný výhled na pohoří Harz) - odpoledne prohlídka kostela sv.Cyriaka z 10.stol. v GERNRODE - PĚŠÍ VÝŠLAP horskou stezkou z Thale na HEXENTANZPLATZ, plošinu nad skálou, odkud prý čarodějnice odlétají na sabat o Valpuržině noci., možnost výjezdu lanovkou - BLANKENBURG (půvabné horské městečko se zámkem a s 4 km dlouhou pískovcovou stěnou lákající horolezce - RÜBELANDSKÉ JESKYNĚ (možnost návštěvy krápníkové jeskyně)., večer prohlídka a volno v jedinečném starobylém městě QUEDLINBURG., ubytování ve městě, nocleh.,
neděle 31.8.2014: dopoledne zastávka u VODOPÁDŮ ROMKERHALLER, PĚŠÍ TÚRA v NÁRODNÍM PARKU HARZ (včetně výstupu na nejvyšší horu Harzu - Brocken, 1142 mn.m.), odpoledne zastávka u zámku v BERNBURGU a poté cesta okolo Lipska a Drážďan do České Lípy. Předpokládaný návrat do 22.00 hodin.
 
Délka pěších tras: sobota cca 7 km, neděle cca 18 km
Ubytování a strava: v Quedlinburgu, 2-lůžkové pokoje v hotelu***., pokoje s přísl.., snídaně v ceně., na místě nutno zaplatit městskou daň ve výši 2.-€/os.., fotografie a informace o hotelu najdete v kapitole "Odkazy".
 
      
 
Sraz účastníků: v sobotu 30.srpna před KD Crystal v Parku generála Heliodora Píky v České Lípě v 5.00 hodin 
Odjezd: v 5.00 hodin od KD Crystal v České Lípě, cesta přes Děčín a dále po dálnici do Německa. 
Předpokládaný návrat: v neděli 31.srpna do České Lípy do 22.00 hodin.
 
Startovné: 1750.-Kč zahrnuje dopravu a 1x nocleh se snídaní v Německu. Po příjezdu do hotelu je nutné zaplatit městský poplatek ve výši 2.-€/os.
Vstupné: jeskyně v Rübehlandu 8.-€, hrad Falkenstein 6.-€, lanovka na Hexentanzplatz 5,90 € zpát. nebo 3,90 € jedním směrem.
PŘIHLÁŠKY: maximálně do 20.srpna 2014. Kapacita maximálně 9 zájemců! Minimální počet zájemců: 7.
 
   
 
Odkazy k navštívené oblasti:
Národní park Harz: www.google.cz/#q=nationalpark+Harz
Lanovka na Hexentanzplatz: www.seilbahnen-thale.de/#&panel2-1
Upozorňujeme na květnové číslo (5/2014) časopisu Země světa, které je věnováno Německu a najdete v něm mj. článek Hrázděná poezie - povídání a fotografie z Quedlinburgu, města zapsaného na seznam Světového dědictví UNESCO.
 
Mapka oblasti:
                                            
 
 
Předpověď počasí pro navštívenou oblast: www.wetteronline.de/wettertrend/quedlinburg