S OVýTem DIVOKÝM KAŇONEM DOUBRAVY

Termín: sobota 12.března 2016 

ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: Kaňon řeky Doubravy, zříc.hradu Sokolov, Skály Koukalky, Chotěboř

Tak krásná místa se v Česku jen tak nevidí. Zveme vás na procházku zasněženým údolím řeky Doubravy na Vysočině. Uvidíme malebná zákoutí, vysoké romantické skály, peřeje a vodopády, ale i zamrzlé části řeky a ledopády.
Vzhledem k atraktivitě místa jsou zde v exponovaných místech instalovány žebříky i řetězy a lávky, které významně ulehčují cestu. Přesto by pevné a kvalitní kotníkové boty měly být samozřejmostí.
 
Trasa akce: Ždírec nad Doubravou - PR Niva Doubravy - Bílek - kaňon řeky Doubravy - soutěska Koryto - ledopád - zřícenina hradu Sokolov - chata Doubravka - skalní útvar Skály Koukalky - Chotěboř
Délka trasy: 18 km
Obtížnost: 2 (stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Ždírec, chata Doubravka, Horní Sokolovec, Chotěboř 
Odjezd z České Lípy: z hlavního nádraží v 6.25 hodin., předpokládaný příjezd do Ždírce nad Doubravou (cesta přes Kolín a Havlíčkův Brod) v 10.48 hodin. Tento vlak jede i z Nového Boru a zastávky Střelnice, přípoje také ze Žandova a Holého vrchu.,
předpokládaný návrat do České Lípy v 21.36 hodin (odjezd z Chotěboře v 17.24 hodin). Tento vlak pokračuje na Střelnici a do Nového Boru., přípoj na Holý vrch a do Žandova (35 minut čekání na přestup).
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v 6.15 hodin 
Jízdné: podle počtu účastníků, 325.-Kč až max. 416.-Kč za celý den
Vstupné: neplatí se
 
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (silný mráz, velký déšť apod.)
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji skupinové jízdenky přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku.
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku!
 
 
Odkazy:
 
 
Mapka trasy: délka trasy: 18,2 km, stoupání: 269 m, klesání: 278 m
 
 
Předpověď počasí: