S OVýTem PODÉL KŘINICE I PO NÍ

              Národní park Českosaské Švýcarsko
 
 
Termín: neděle 21.října 2018
ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: ÚDOLÍ KŘINICE A PRŮJEZD LODIČKOU PO KŘINICI
 
AKCE SE KONÁ I V ZAHRANIČÍ, NEZAPOMEŇ PROTO NA DOBRÉ POJIŠTĚNÍ A ID KARTU (občanský průkaz) NEBO CESTOVNÍ PAS! 
 
Trasa akce: Hinterhermsdorf - údolí Křinice - horní přístaviště na Křinici - lodičkou po Křinici - Zadní Jetřichovice - Mezní Louka
Délka trasy:  13 km, z toho část lodičkou  
Obtížnost:   1
(stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Hinterhermsdorf, Mezní Louka
 
Odjezd z České Lípy:  z hlavního nádraží v 9.39 hodin.,předpokládaný příjezd do Hinterhermsdorfu ve 12.07 hodin., přípoje také ze zastávek Holý vrch a Střelnice, ze Žandova a Nového Boru., 
předpokládaný návrat do České Lípy  ve  20.12 hodin (odjezd z Mezní Louky v 18.05 hodin). Tento vlak zastavuje také v Novém Boru a na zastávce Střelnice., přípoje také do  Žandova a na zastávku Holý vrch.
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v  9.30 hodin 
Jízdné (kromě majitelů režijních průkazů ČD prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL či IN karty či senior nad 65 let. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.)
podle počtu účastníků: od 140.-Kč do max. 190.-Kč za celý den  
 
Vstupné: jízdné lodičkou po Křinici: cca 7.-€ (bez záruky)
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
 
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
     Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku. 
 
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku! U vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné! 
 
Odkazy:

cestovani.idnes.cz/ceske-saske-svycarsko-krinice-lod-krinice-kirnitzsch-kuhstall-zeughaus-lichtenhainsky-vodopad-ikn-/kolem-sveta.aspx?c=A181012_132120_kolem-sveta_hig

 
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"):  
délka trasy: 13,3 km, stoupání: 693 m, klesání: 784 m
 
Předpověď počasí: