S OVýTem PŘES DVA VODOPÁDY 

 
Termín: neděle 29.července 2018
ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: SZKLARSKA POREBA, VODOPÁD KAMIENCZYKA, KRKONOŠE, MUMLAVSKÝ VODOPÁD
      
 
 
AKCE SE KONÁ I V ZAHRANIČÍ, NEZAPOMEŇ PROTO NA DOBRÉ POJIŠTĚNÍ A ID KARTU (občanský průkaz) NEBO CESTOVNÍ PAS! 
 
Trasa akce: Szklarska Poreba, nádr.Górna - vodospad Kamienczyka - chata Kamienczyk - hřeben Krkonoš - rozcestí pod Szrenicí - Svinské kameny - Mumlavský vodopád - Harrachov, aut.nádr.
Délka trasy: 15,5 km  
Obtížnost:   2
(stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Szklarska Poreba, chata Kamienczyk, chata u Muml.vodopádu, Harrachov
 
Odjezd z České Lípy:  z hlavního nádraží v 6.08 hodin., předpokládaný příjezd do Szklarske Poreby v 9.22 hodin., vlak jede také ze Žandova, zastávky Holý vrch, ze Zákup a Jablonného v Podještědí, přípoje z Nového Boru a ze zastávky Střelnice.,  
předpokládaný návrat do České Lípy  v 19.31 hodin (odjezd z Harrachova v 16.36 hodin). Vlak zastavuje také v Jablonném v Podještědí, přípoje z České Lípy také do  Nového Boru, Zákup a na zastávku Střelnice.
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v  6.00 hodin 
Jízdné (kromě majitelů režijních průkazů ČD prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL či IN karty. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.)
podle počtu účastníků, od 64.-Kč do max. 92.-Kč za celý den 
 
Vstupné: vstup po polské části NP Krkonoše 4.-PZN
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
 
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
     Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku. 
 
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku! U vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné! 
 
 
Odkazy:
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"):  
délka trasy: 15,5 km, stoupání: 726 m, klesání: 745 m
 
Předpověď počasí: