S OVýTem ZA OLDŘICHEM A BOŽENOU

Termín: sobota 29.července 2017

ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: OLDŘICHŮV DUB A BOŽENINA STUDÁNKA V PERUCI, ZÁMEK LIBOCHOVICE

      
     "Zní to jako pohádka a možná to doopravdy pohádka je,
   i když aktéři příběhu doopravdy žili. Dokonce stále existuje
        živý svědek události, ovšem slovo z něj nevymámíte,
            mlčí jako dub".                                  Bohuslav Smitka
 
 
Trasa akce: Peruc - Peruc zámek (zámecký park a Pamětní síň Emila Filly, v bývalé barokní sýpce Muzeum české vesnice) - Boženina studánka - Oldřichův dub (je mu více než 1000 let, je urostlý, vysoký přes 30 metrů a v obvodu úctyhodných 970 cm) - Horka - Chrastín - - Libochovice, zámek - Libochovice nádraží
Délka trasy:  14 km  
Obtížnost:   1 (stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Peruc, Libochovice
  
Odjezd z České Lípy:  z hlavního nádraží v České Lípě 29.7.2017 v 7.38 hodin., předpokládaný příjezd do Peruci v 10.56 hodin.  Přípoje také ze Žandova, Nového Boru a zastávek Holý vrch a Střelnice., vlak zastavuje v Ústí nad Labem.,
předpokládaný návrat do České Lípy  v 19.27 hodin (odjezd z Libochovic, město v 17.20 hodin). Tento vlak zastavuje také v Ústí nad Labem, v Žandově a na zastávce Holý vrch., přípoje do Nového Boru a na zastávku Střelnice.
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v  7.30 hodin 
Jízdné (kromě majitelů režijních průkazů ČD prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL či IN karty. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.): 
podle počtu účastníků, od 110.-Kč do max. 150.-Kč za celý den 
 
Vstupné: zámek Libochovice - 100.-Kč, senioři nad 65 let - 70.-Kč
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
 
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
     Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku. 
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku! U vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné! 
 
Odkazy:
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"):  
délka trasy: 13,7 km, stoupání: 145 m, klesání: 331 m
 
Předpověď počasí: