S OVýTem ZA FRANTOU MÁLKEM

 
Předkládám propozice ke svátečnímu výletu, a to na neděli 2.července 2023.
Rád bych Vás v něm pozval mj. na Vyhlídku Františka Málka, známého turisty z Ústí nad Labem.
FRANTIŠEK MÁLEK
5.10.1940-24.7.2017
             
S turistikou (a zejména tou dálkovou) na Ústecku se pojí několik významných jmen a činů, na které je třeba nezapomínat. Jméno František Málek s přízviskem "přítel dálek" zná jistě mnoho z nás. František Málek nás navždy opustil ve svých 76 letech dne 24. 7. 2017.

František Málek se v roce 1973 stal členem turistického oddílu Spartak Ústí nad Labem. Jeho hlavní zájem se soustředil na intenzivní turistiku především v podobě dálkových a náročných etapových pochodů. Ocenění za zásluhy a rozvoj turistiky se mu dostalo i v loňském ročníku Zahájení turistické sezóny (informovali jsme zde). Vedle účasti na zmíněných akcích byl i neúnavným spolupořadatelem a autorem tras dálkových pochodů Šotek, Za posledním puchýřem, Přes sedm supervrcholů severních Čech a dálkových etapových pochodů Severovýchodní putování a Královské poselství. Od roku 1979 dával zajímavou „tvář“ oddílové kronice, která by ještě dnes mohla být vzorem, jak má vypadat poutavá kronika. Jeho návrhy razítek, propozic, diplomů a sloganů byly široko daleko oceňovány pro svoji originálnost. Zvláště stojí za vyzdvižení jeho záliba ve zhotovování razítek. Otisklo je nespočet pořadatelů dálkových pochodů do vandrovních knížek nadšených pochodníků v obrovském množství. Přestože už nebyl nějaký ten rok členem Klubu českých turistů, jeho jméno je v řadách turistů celé republiky stále vzpomínáno v dobrém.

                               

Propozice akce S OVýTem ZA FRANTOU MÁLKEM
Termín: neděle 2.července 2023
ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: ZŘÍCENINA HRADU MOJŽÍŘ A BLANSKO, VYHLÍDKA FRANTIŠKA MÁLKA

Trasa akce: Mojžíř - zřícenina hradu Mojžíř - Via ferrata Poustevna - Mirkov - zřícenina hradu Blansko - Žežice - Vyhlídka Františka Málka - zámek Krásné Březno - Ústí nad Labem nádraží Sever
Délka trasy: 15 km
Obtížnost: 2 (stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)


Možnosti občerstvení: Krásné Březno

Odjezd z České Lípy: z hlavního nádraží v 8.32 hodin., předpokládaný příjezd do Mojžíře v 9.48hodin. Vlak zastavuje na zastávce Holý vrch a v Žandově, přípoje také z Nového Boru a ze zastávky Střelnice.,
předpokládaný návrat do České Lípy v 17.24 hodin na hlavní nádraží (odjezd z Ústí nad Labem-Sever v 16.01 hodin). Vlak zastavuje také v Žandově a na zastávce Holý vrch., přípoj také na zastávku Střelnice a do Nového Boru.

Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v 8.20 hodin

Jízdné: podle počtu účastníků, od 120.-Kč do max.150.-Kč za celý den

Vstupné: bez vstupného

Minimální počet zájemců o akci: 4

Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
Jízdenky na vlak nakupuji jako skupinové vesměs přes internet.
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku!
U vícedenních akcí v ČR či u zahraničních akcí jsou zálohy nevratné!
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť,v zimě silný mráz apod.) nebo v souvislosti s opatřeními ohledně Covid-19.

Odkazy:
www.idnes.cz/usti/zpravy/krasne-brezno-usti-nad-labem-vyhlidka-rozhledna-frantisek-malek.A201003_574475_usti-zpravy_pakr

Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"):
délka trasy: 14,8 km, stoupání: 608 m, klesání: 608 m
https://mapy.cz/s/metomupopu

Předpověď počasí:
www.weatheronline.cz/Cesko/UstinadLabem.htm