S OVýTem PODÉL JIZERY PŘES MALOU SKÁLU

Termín: sobota 28.října 2017 - státní svátek

ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE:  ŽELEZNÝ BROD, JIZERA, MALÁ SKÁLA, PANTHEON, DOLÁNKY U TURNOVA, TURNOV

 
Trasa akce: Železný Brod - Líšný - Malá Skála - zřícenina hradu Vranov/Pantheon - Dlaskův statek Dolánky u Turnova - Turnov 
Délka trasy: 18 km 
Obtížnost: 2 (stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Železný Brod, Líšný, Malá Skála, Dolánky, Turnov
Odjezd z České Lípy: z hlavního nádraží v 8.28 hodin., předpokládaný příjezd do Železného Brodu v 10.58 hodin. Přípoje také z Nového Boru, Božíkova a zastávky Střelnice., vlak zastavuje také v Jablonném v Podj.
předpokládaný návrat do České Lípy v 19.34 hodin (odjezd z Turnova v 17.21 hodin). Vlak zastavuje také v Jablonném v Podještědí, přípoje v České Lípě také do Božíkova, Nového Boru a na zastávku Střelnice.
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v 8.15 hodin 
Jízdné (kromě majitelů režijních průkazů ČD prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL či IN karty. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.):
podle počtu účastníků, od 64.-Kč do max. 107.-Kč za celý den
 
Vstupné: Pantheon - 50.-Kč (senioři 30.-Kč)
               Dlaskův statek - 50.-Kč (senioři - 40.-Kč)
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
 
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku. 
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku! U vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné!
 
Odkazy:
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"): 
délka trasy: 18,1 km, stoupání: 648 m, klesání: 672 m
 
Předpověď počasí: