SILVESTR S OVýTem NA LUŽI

Termín:    středa 31.prosince 2014
                       
Trasa akce: žel.zastávka Nová Huť v Lužických horách - Stožecké sedlo - Pod Ptačincem - vrchol Luž (výstup z německé strany, sestup na českou stranu) - chata Pod Luží - penzion Celnice Dolní Světlá pod Luží -  Dolní Světlá pod Luží - Krompach, aut.zastávka Juliovka
Upozornění: v případě, že v navštívené oblasti bude více sněhu, upravíme trasu po silnici z Nové Huti do Horní Světlé a výstup na Luž i sestup z kopce bude z české strany. 
V penzionu Celnice v Dolní Světlé p.L. odpolední posezení s občerstvením a přípitkem na oslavu konce roku!
Délka pěší trasy:   12 km
Obtížnost akce:     2
(stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
Možnosti občerstvení:  Horní Světlá p.L., Dolní Světlá p.L.
                                           
Odjezd z České Lípy:  hlavního nádraží ve 12.35 hodin, ze zastávky Česká Lípa-střelnice ve 12.38 hodin a z Nového Boru ve 12.51 hodin. Příjezd do stanice Nová Huť ve 13.08 hodin. 
předpokládaný návrat do České Lípy  v 19.24 hodin (odjezd z Juliovky v 18.04 hodin do Nového Boru a odtud v 19.09 hodin vlakem do České Lípy).
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě ve 12.20 hodin (možný odjezd také z Nového Boru a ze zastávky Česká Lípa-střelnice).
Jízdné: podle počtu účastníků, 64.-Kč až max. 85.-Kč/os.
Vstupné: bez platby za vstupy
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, silný mráz apod.)
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
 
Odkazy:
 
Mapka trasy:
Délka: 12 km, stoupání: 395 m, klesání: 514 m
 
​Předpověď počasí pro navštívenou oblast: