S OVýTem VÁNOCE V RÁJI

Termín: sobota 29.prosince 2018
ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: MALÁ SKÁLA, PANTHEON, BESEDICKÉ SKÁLY, SKALNÍ BLUDIŠTĚ
 
Trasa akce: Malá Skála - vyhlídka Kde domov můj - vyhlídka Českých bratří - Besedická vyhlídka - skalní bludiště Kalich - skalní věž Sokol - Pantheon - zřícenina skalního hradu Vranov - Malá Skála 
Délka trasy: 10 km  
Obtížnost: 1  
(stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Malá Skála
 
Odjezd z České Lípy:  z hlavního nádraží v 8.22 hodin., předpokládaný příjezd do Malé Skály v 10.50 hodin. Přípoje také z Nového Boru a zastávky Střelnice., vlak staví také v Jablonném v Podještědí (příp. odjezd z Teplic v 6.51 hodin)
předpokládaný návrat do České Lípy  ve 20.18 hodin (odjezd z Hory sv.Kateřiny v 17.17 hodin). Vlak zastavuje také v Jablonném v Podještědí, přípoje do Nového Boru, a na zastávku Střelnice (příp. příjezd do Teplic v 19.05 hodin).
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v 8.10 hodin 
Jízdné (kromě majitelů režijních průkazů ČD prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL, IN karty a bohužel, v našem případě ani starší 65 let. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.)
podle počtu účastníků, od 64.-Kč do max. 95.-Kč za celý den  
 
Vstupné: nejsou vstupy do kulturních a historických zařízení
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
 
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
     Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku. 
 
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku! U vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné! 
 
Odkazy:
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"):  
délka trasy: 9,2 km, stoupání: 522 m, klesání: 522 m
 
 
Předpověď počasí:
 

www.weatheronline.cz/Cesko/semily.htm