S OVýTem NA NEJHEZČÍ PŘEHRADU ČESKA

Dnes Vám předkládáme nabídku sobotního dubnového, tedy vpravdě už jarního, výletu k přehradě Les Království, patřící k nejhezčím přehradám v naší republice.
A co víc: kdo by chtěl prožít v přírodě i neděli, nabízím možnost prodloužení o nocleh v Raisově kraji a o nedělní výlet na kopec Zvičinu (jedno z nejlepších výhledových míst v ČR) a na hrad Pecka v Podkrkonoší - v případě 2-denní akce je nutné, vzhledem k ubytování, přihláška předem, a to nejpozději do 30.3.2017.
 

Termín: sobota 8.dubna 2017 

ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: nejhezčí přehrada ČR - LES KRÁLOVSTVÍ, MOSTEK

 
Trasa akce: Mostek - přehrada Les království - Bílá Třemešná 
Délka trasy: 18 km 
Obtížnost: 2 (stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Mostek, Bílá Třemešná
 
Odjezd z České Lípy: z hlavního nádraží v 6.08 hodin., předpokládaný příjezd do Mostku v 10.58 hodin. Vlak zstavuje také v Božíkově a v Jablonném v Podještědí. Přípoje také ze Žandova, Nového Boru a zastávek Holý vrch a Střelnice (čekání na hl.nádraží v Čes.Lípě 53 minut).,
předpokládaný návrat do České Lípy podle bydliště účastníků buď v 21.36 hodin (odjezd z Bílé Třemešné v 16.49 hodin). Tento vlak pokračuje na Střelnici a do Nového Boru., přípoj na Holý vrch a do Žandova (čekání na přípojný vlak 54 minut) nebo ve 22.07 hodin (tento vlak staví v Jablonném v Podještědí a v Božíkově, ale není spojení do Nového Boru., čekání na přípojný vlak do Žandova a na Holý vrch v tomto případě jen 18 minut)
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v 6.00 hodin 
Jízdné (kromě majitelů režijních průkazů ČD prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL či IN karty. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.): podle počtu účastníků, od 115.-Kč do max. 135.-Kč za celý den
 
Vstupné: neplatí se
 
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji skupinové jízdenky přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku. Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku!
 
Odkazy:
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"):
délka trasy: 17,8 km, stoupání: 417 m, klesání: 488 m
 
Předpověď počasí: 
 
 
PRO ZÁJEMCE O NOCLEH V RAISOVĚ KRAJI A NEDĚLNÍ PRODLOUŽENÍ  POKRAČUJTE V MENU
DO SEKCE "AKCE OVýTu" a najděte si propozice akce S OVýTem PŘES ZVIČINU NA HRAD PECKA