S OVýTem POLSKÝM PODKRKONOŠÍM NA HRAD CHOJNIK

Termín: neděle 14.května 2017

ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: KRKONOŠSKÝ NÁRODNÍ PARK, SZKLARSKA POREBA, SKLARSKY WODOSPAD, HRAD CHOJNIK

 
AKCE SE KONÁ V ZAHRANIČÍ, NEZAPOMEŇ PROTO NA DOBRÉ POJIŠTĚNÍ A ID KARTU (občanský průkaz) NEBO CESTOVNÍ PAS!
 
Trasa akce: Szklarska Poreba-Górna - Szklarska Poreba - Sklářský vodopád - hrad Chojnik - Zbojeckie Skaly - Sobieszow
Délka trasy: 15 km
Obtížnost: 3 (stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Szklarska Poreba, Chojnik, Sobieszów
 
Odjezd z České Lípy: z hlavního nádraží v 6.08 hodin., předpokládaný příjezd do Szklarske Poreby v 9.21 hodin. Tento vlak jede také ze Žandova, zastávky Holý vrch a z Jablonného v Podještědí., přípoje z Nového Boru a zastávky Střelnice.,
předpokládaný návrat do České Lípy ve 22.14 hodin (odjezd z Sobieszówa v 17.53 hodin). Přípoje také do Žandova a na zastávku Holý vrch., vlak zastavuje také v Jablonném v Podještědí.
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v 6.00 hodin
Jízdné (kromě majitelů režijních průkazů ČD prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL či IN karty. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.): podle počtu účastníků, od 64.-Kč do max. 92.-Kč za celý den
 
Vstupné:
vstup do Krkonošského národního parku v Polsku - 6.-PZN
hrad Chojnik - 6.-PZN
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
 
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji! Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku.
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku! U vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné!
 
Odkazy:
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"): 
délka trasy: 15 km, stoupání: 769 m, klesání: 1048 m
 
Předpověď počasí: