S OVýTem JEŽÍŠKOVOU CESTOU NA BOŽÍ DAR

                          MIKROBUSEM
 
Termín: sobota 1.prosince 2018 (1.adventní víkend)
ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: Ježíškova cesta na Božím Daru (www.jeziskovacesta.cz)
 
AKCE SE KONÁ I V ZAHRANIČÍ, NEZAPOMEŇ PROTO NA DOBRÉ POJIŠTĚNÍ A ID KARTU (občanský průkaz) NEBO CESTOVNÍ PAS! 
 
Trasa akce: Oberwiesenthal - Fichtelberg - Naučná stezka "Ježíškova cesta" - Boží Dar
Délka trasy: 13 km  
Obtížnost: 2 
(stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Oberwiesenthal, Fichtelberg, Boží Dar
  
Odjezd z České Lípy:  od KD Crystal v Parku generála Heliodora Píky v 7.30 hodin, cesta také přes Žandov a Teplice.,
předpokládaný návrat do České Lípy  v 19.30 hodin (odjezd z Božího Daru v 17.00 hodin). Cesta přes Teplice a Žandov...
 
Sraz účastníků: před KD Crystal v Parku Heliodora Píky v České Lípě v  7.30 hodin 
Jízdné
podle počtu účastníků, od 180.-Kč do max. 360.-Kč za celý den 
 
Vstupné: vstup na Ježíškovu cestu - 30.-Kč
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
 
 
 
Odkazy:
 
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"):  
délka trasy: 12,8 km, stoupání: 524 m, klesání: 414 m 
 
 
 
Předpověď počasí:
 
 
 

O Ježíškově cestě

Městečko Boží Dar je vyhlášeno Ježíškovým městečkem. Působí zde Ježíškova pošta, která rozesílá po celé zemi dopisy, orazítkované symbolem Ježíška.. Především zde ale byla od 8.12.2007 slavnostně otevřena Ježíškova cesta.

Popis Ježíškovy cesty

Ježíškova cesta má dva okruhy. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty.
Na cestu vyrazí děti se svým doprovodem od Infocentra na radnici v městečku Boží Dar. Cesta má 13 zastávek, ke kterým dojdete po značených cestách a poznáte je podle pěkných domečků. V každém domečku čeká děti zajímavý úkol. Někde budou poznávat stopy zvěře, jinde stromy podle listů nebo plodů, v dalších zastávkách zase budou muset uhádnout, co k sobě patří nebo označit, co je správné. Na všech zastávkách bude děti vítat Ježíšek a jeho přátelé a pomocníci z Ježíškova světa.

 

Průběh hry na Ježíškově cestě

Na začátku trasy v Infocentru na radnici v Božím Daru obdrží děti Ježíškův zápisníček, který je opravňuje vstoupit na Ježíškovu cestu, a také plánek cesty.
Na každé zastávce si děti do Ježíškova zápisníčku zaznamenají své řešení úkolu, který na této zastávce dostanou. Po absolvování jednoho z okruhů navštíví děti Infocentrum, tedy místo, odkud vyšly. Zde jim Ježíškovi pomocníci zkontrolují, zda úkoly splnily správně, ty správné pak orazítkují Ježíškovým razítkem. Na závěr cesty pak zde děti i rodiče dostanou od Ježíška malé dárky. Když náhodou některý úkol nesplníte úplně správně, nebuďte smutní, dáreček dostanete stejně, už proto, že jste Ježíškovu cestu navštívily a snažily se.
A ještě pozor!  U většiny zastávek vás čeká malá atrakce, třeba kolotoč, houpačky a jiné zábavy. To proto, aby vám cesta lépe ubíhala, nebo i proto, abyste si mohly trochu od chůze odpočinout.

Milé děti

Ježíškův zápisníček Ježíškova cesta na Božím Daru je ohromná zábava! Možná ale, že cestovat na Boží Dar je pro některé z vás, a pro vaše rodiče časově náročné. I když samozřejmě budeme rádi, když třeba v létě své rodiče přeprosíte, aby vás na tuto cestu vzali, máme pro vás jinou možnost.
Nemusíte zatím cestovat až na Boží Dar. Než se na tuto cestu vypravíte, můžete si celou Ježíškovu cestu projít
zde na našich www stránkách.

 

 

Nově již není možno si stáhnout Ježíškův zápisníček přímo z těchto stránek- protože skončila finanční podpora Ježíškovy cesty ze strany Evropských fondů, rozhodli jsme se jeho vydávání zpoplatnit symbolickou částkou 30 Kč. K dispozici tedy bude už jen na Infocentru Boží Dar.

Celý výtěžek z prodeje bude použit na údržbu Ježíškovy cesty.

 

Český Ježíšek
Boží Dar 1
Boží Dar 362 62

Hezkou zábavu i nějaké to poučení vám přeje Ježíšek.