S OVýTem PORTOU BOHEMICOU NA LOVOŠ

Termín: sobota 12.listopadu 2016 

ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: PORTA BOHEMICA, OPARENSKÉ ÚDOLÍ, OPARNO, LOVOŠ

 
Trasa akce: Litochovice nad Labem - Porta Bohemica - Oparenské údolí - Císařský Mlýn - Černý mlýn - zřícenina hradu Oparno - Lovoš - Malé Žernoseky
Délka trasy: 15 km
Obtížnost: 2 (stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
 
Možnosti občerstvení: Oparenské údolí, chata na Lovoši, Malé Žernoseky
 
Odjezd z České Lípy: z hlavního nádraží v 7.38 hodin., předpokládaný příjezd do Litochovic nad Labem v 9.14 hodin (cesta přes Děčín a Ústí nad Labem). Přípoje také ze Žandova, Nového Boru a zastávek Holý vrch a Střelnice.,
předpokládaný návrat do České Lípy v 17.25 hodin (odjezd z Malých Žernosek v 15.36 hodin). Vlak zastavuje také v Žandově a na zastávce Holý vrch, přípoje také do Nového Boru a na zastávku Střelnice.
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v 7.20 hodin
Jízdné: podle počtu účastníků, od 110.-Kč do max. 134.-Kč za celý den
 
Vstupné: nejsou vstupy do kulturních a historických zařízení
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku.
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku! U vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné.
 
 
Odkazy:
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"):
délka trasy: 15 km, stoupání: 668 m, klesání: 664 m
 
Předpověď počasí: