S OVýTem PŘES DĚVÍN DO LÁZNÍ

Termín: neděle 14.ledna 2018

ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: PP DIVADLO, ZŘÍCENINA HRADU DĚVÍN, LÁZNĚ KUNDRATICE

 
Trasa akce: Stráž pod Ralskem - Malý Jelení vrch - Stohánek - vyhlídka U Divadla - PP Divadlo - zřícenina hradu Děvín - Chrastenský vodopád - Lázně Kundratice., při zpáteční cestě zastávka u Hamerského jezera v Hamru na Jezeře
Délka trasy: 15 km
Obtížnost: 2 (stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Stráž p.R., Lázně Kundratice
 
Odjezd z České Lípy: z autobusového nádraží v 8.05 hodin., předpokládaný příjezd do Stráže pod Ralskem v 8.50 hodin. Tento autobus zastavuje také v České Lípě U jezu, v Zákupech, v Mimoni...
předpokládaný návrat do České Lípy v 16.40 hodin (odjezd z Lázní Kundratic v 15.13 hodin). V Hamru na Jezeře 30 minut přestávka. Tento autobus zastavuje také v Mimoni a v Zákupech.
Sraz účastníků: na autobusovém nádraží v České Lípě nebo na zastávce U jezu v České Lípě v 8.00 hodin
Jízdné (kromě majitelů režijních průkazů ČD prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL či IN karty. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.): podle počtu účastníků, od 64.-Kč do max. 110.-Kč za celý den (využijeme levnější variantu tzv. jízdenku Euro-Nisa-Ticket)
Vstupné: nejsou vstupy do kulturních a historických zařízení
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
 
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku.
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku! U vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné!
 
Odkazy:
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"):
délka trasy: 15 km, stoupání: 395 m, klesání: 351 m
 
Předpověď počasí: