S OVýTem TOULKY ČESKOU HISTORIÍ - BLANÍK

Termín: sobota 15.září 2018
 
ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: VLAŠIM, MALÝ BLANÍK, VELKÝ BLANÍK
 
Trasa akce: prohlídka Vlašimi (nádraží - Žižkovo náměstí - zámek a park), odpoledne pěší trasa Louňovice pod Blaníkem - Malý Blaník - zřícenina kaple Máří Magdalény - Velký Blaník - Slepičí skála - Kondrac - Vlašim
Délka trasy: 16 km  
Obtížnost: 2
(stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Louňovice pod Blaníkem, Kondrac, Vlašim
 
Odjezd z České Lípy:  z hlavního nádraží v 6.30  hodin., předpokládaný příjezd do Vlašimi v 10.50 hodin., vlak zastavuje také na zastávce Holý vrch, v Žandově a v Ústí nad Labem., přípoje z Nového Boru a zastávky Střelnice., 
předpokládaný návrat do České Lípy  ve 23.22 hodin (odjezd z Vlašimi v 18.09 hodin). Tento vlak zastavuje také v Ústí nad Labem (přípoj do Teplic), v Žandově a na zastávce Holý vrch.
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v  6.20 hodin 
Jízdné (kromě majitelů režijních průkazů ČD a důchodců nad 65 let (75% sleva), prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL či IN karty. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.)
podle počtu účastníků, od 328.-Kč do 406.-Kč za celý den 
 
Vstupné: rozhledna na Velkém Blaníku - 20.-Kč
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
 
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
     Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku. 
 
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku! U vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné! 
 
 
Odkazy:
 
 
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"):  
délka trasy: 15,6 km, stoupání: 586 m, klesání: 595 m + procházka po Vlašimi
 
 
Předpověď počasí: