S OVýTem PODÉL TICHÉ ORLICE

Termín: sobota 14. a neděle 15.dubna 2018

ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: ÚDOLÍ ŘEKY ORLICE, ÚSTÍ NAD ORLICÍ, LANŠPERK, LETOHRAD, JABLONNÉ NAD ORLICÍ

 

Program akce: sobota 14.4.2018: odjezd z České Lípy v 6.23 hodin, přejezd vlakem do Chocně (příjezd v 9.24 hodin).,

pěší trasa: Choceň - Brandýs nad Orlicí - Hrádek - Kerhartice - Ústí nad Orlicí (21 km)., nocleh v turistické chatě Cakle.,

                       neděle 15.4.2018:

pěší trasa: Ústí nad Orlicí - PR Tichá Orlice - Lanšperk - zřícenina hradu Lanšperk -Letohrad - Jablonné nad Orlicí (28 km)., možnost zkrácení jen do Letohradu (21 km)., vlakem z Jablonného nad Orlicí v (příjezd do České Lípy v 21.34 hodin)

Délka trasy: 21 km a 20 km

Obtížnost: 2 (stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)

Možnosti občerstvení: Choceň, Brandýs nad Orlicí, Ústí nad Orlicí, Lanšperk, Letohrad, Jablonné nad Orlicí

 

Odjezd z České Lípy: z hlavního nádraží v 6.23 hodin., předpokládaný příjezd do Chocně v 9.24 hodin. Přípoje také ze Žandova a Holého vrchu, vlak jede i z Nového Boru a zastávky Střelnice.,

předpokládaný návrat do České Lípy ve 21.34 hodin (odjezd z Jablonného nad Orlicí v 17.07 hodin). Vlak zajíždí také na zastávku Česká Lípa-Střelnice a Nový Bor, přípoje také do Žandova a na zastávku Holý vrch, ale čekání na přípoj cca 50 minut.

Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v 6.15 hodin

Startovné (kromě majitelů režijních průkazů ČD prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL či IN karty. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.)880.-Kčzahrnuje dopravu vlakem z České Lípy do Chocně a z Jablonného nad Orlicí do České Lípy včetně místenek a 1x ubytování v turistické chatě v Ústí nad Orlicí., sleva pro členy KČT 40.-Kč (nutno předložit kartu Eurobeds)

 

Ubytování: turistická chata KČT Cakle v Ústí nad Orlicí přímo u řeky, viz zde: www.cakle.cz/Turistick%C3%A1%20ubytovna%202012.htm

Vstupné: nejsou vstupy do kulturních a historických zařízení

 

Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!

Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku.

Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, u vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné!

 

Odkazy:

cestovani.idnes.cz/cyklotrasa-udolim-tiche-orlice-dm4-/na-kolo.aspx?c=A160812_205001_na-kolo_high

www.novinky.cz/vase-zpravy/pardubicky-kraj/usti-nad-orlici/2088-32934-v-povodi-reky-tiche-orlice-se-od-jara-do-zimy-vyskytuji-vzacne-rostliny-.html

www.novinky.cz/cestovani/296103-na-vyhlidku-lansperske-zriceniny-se-dostanete-jedine-po-zebriku.htm

 

Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil")

1.den - sobota: délka trasy: 20,7 km, stoupání: 344 m, klesání: 302 m

mapy.cz/s/2lmCQ 

2.den - neděle: délka trasy: 19,4 km, stoupání: 562 m, klesání: 487 m

mapy.cz/s/2lmEq

 

Předpověď počasí:

www.weatheronline.cz/Cesko/UstinadOrlici.htm