S OVýTem K ÚSTECKÝM LEDOPÁDŮM

Termín: sobota 11.února 2017 

ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: VĚTRUŠE, LEDOPÁDY VAŇOVSKÉHO VODOPÁDU, NPP VRKOČ

 
Trasa akce: Ústí nad Labem - lanovkou na Větruši - Vaňovský ledopád - NPP Vrkoč - Dolní Zálezly
Délka trasy: 11 km
Obtížnost: 1 (stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Ústí nad Labem, Vaňov, Dolní Zálezly
Odjezd z České Lípy: z hlavního nádraží v 9.38 hodin., předpokládaný příjezd do Ústí nad Labem v 10.32 hodin. Přípoje také ze Žandova, Nového Boru a zastávek Holý vrch a Střelnice.,
předpokládaný návrat do České Lípy v 16.20 hodin (odjezd z Dolních Zálezel v 14.44 hodin). Přípoje také do Nového Boru, Žandova a na zastávky Střelnice a Holý vrch.
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v 9.30 hodin
Jízdné (kromě majitelů režijních průkazů ČD prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL či IN karty. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.): podle počtu účastníků, od Kč do max. 135.-Kč za celý den
 
Vstupné: lanovka na Větruš - 18.-Kč
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku.
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku! U vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné.
 
Odkazy:
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"): 
délka trasy: 10,6 km, stoupání: 419 m, klesání: 474 m
 
Předpověď počasí: