S OVýTem ÚDOLÍM JIZERY PŘES SUCHÉ SKÁLY

Termín: neděle 7.října 2018
 
ATRAKTIVITY V PRŮBĚHU AKCE: Suché skály, Malá Skála, Dolánky, Hrubý Rohozec, Turnov
 
Trasa akce: Železný Brod nádr.- NS Suché skály - Vranové - Malá Skála - Dolánky, Dlaskův statek - Hrubý Rohozec, zámek - Turnov
Délka trasy: 16 km  
Obtížnost: 2 
(stupnice obtížnosti: 1 - lehká, vhodná i pro děti., 2 - středně těžká, malé převýšení, ale možná větší délka nebo opačně, 3 - náročná, zejména stoupáním, příp. délkou., 4 - těžká, především vícedenní akce s batohem na zádech, 5 - nejnáročnější, těžké přechody vysokých pohoří i s postupy pomocí lezeckých pomůcek)
 
Možnosti občerstvení: Malá Skála, Dolánky, Hrubý Rohozec, Turnov
 
 
Odjezd z České Lípy: z hlavního nádraží v 6.08 hodin., přípoje také z Nového Boru a zastávky Střelnice., vlak jede i ze Žandova, zastávky Holý vrch a z Jablonného v Podještědí., příjezd do Železného Brodu v 8.58 hodin.,
předpokládaný návrat do České Lípy  v 19.31 hodin (odjezd z Turnova v 17.21 hodin). Vlak zastavuje také v Jablonném v Podještědí., přípoje z České Lípy také do Nového Boru a na zastávku Střelnice., odjezd vlaku do  Žandova a na zastávku Holý vrch ve 20.30 hodin.
 
Sraz účastníků: na hlavním nádraží v České Lípě v  6.00 hodin 
Jízdné (kromě majitelů režijních průkazů ČD prosím, nežádejte jiné slevy jako jsou IDOL či IN karty. Jedeme jako skupina, někdy to bude i pro vás více, jindy méně výhodné... Děkuji.)
podle počtu účastníků, od 64.-Kč do max. 107.-Kč za celý den 
 
Vstupné: Dolánky - Dlaskův statek - 50.-Kč (důchodci 30.-Kč)
               Hrubý Rohozec - zámek (z časových důvodů bez záruky) - 120.-Kč (senioři nad 65 let 80.-Kč)
 
Akce se neuskuteční v případě nepříznivého počasí (velký déšť, v zimě silný mráz apod.).
 
Vzhledem k nákupu předpokládaného druhu jízdenek, prosím, máte-li o akci zájem, dejte vědět předem! Děkuji!
     Jízdenky na vlak, nejedná-li se o vícedenní akci, nakupuji jako skupinové vesměs přes internet cca 1 hodinu před odjezdem vlaku. 
 
Z tohoto důvodu je také nutné odhlásit se v případě, že se akce nezúčastníte, max. 2 hodiny před odjezdem vlaku! U vícedenních akcí s vlakovou dopravou v ČR je nutné se odhlásit nejpozději 7 dní před konáním, u zahraničních akcí s vlakovou nebo leteckou dopravou jsou zálohy nevratné! 
 
Odkazy:
 
 
 
Mapka trasy (po otevření klikni na znaménko +, mapka se zvětší!., po pravé straně klikni na "zobrazit výškový profil"):  
délka trasy: 16,1 km, stoupání: 639 m, klesání: 663 m
 
Předpověď počasí: